میز کودک و نوجوان

(14)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
میز کودک سه کاره بنیان چوب
1210000
ارسال رایگان
میز تحریر متحرک پردیس کمجاچوب
1595000
ارسال رایگان
میز تحریر کودک نگین مدل B156
160000
ارسال رایگان
میز تمام چوبی کودک ترای انگل تویز
320000
ارسال رایگان
میز کودک مربع ناصر پلاستیک کد 928
119000
ارسال رایگان
میز کودک نهالسان مدل مربع 60x60
530000
ارسال رایگان
میز کودک نهالسان مدل مربع 80x80
665000
ارسال رایگان
میز تحریر کلاسیک
700000
ارسال رایگان
میز تحریر فانتزی
1050000
ارسال رایگان
میز تحریر پانچی
520000
ارسال رایگان
میز 60*90 دولابچه
350000
ارسال رایگان
میز اداری فرید 120
590000
ارسال رایگان
میز تحریرفرید 160
900000
ارسال رایگان
میز تحریر جمع شو
495000
ارسال رایگان

میز کودک و نوجوان

انواع میز کودک و نوجوان

میزهای مورد استفاده برای کودک و نوجوان در دو نوع میز تحریر و میز توالت رایج است.

 

میز تحریر کودک و نوجوان

میز تحریر برای کارهایی چون مطالعه، انجام تکالیف، کارکردن با لپ‌تاپ و... ضروری است. با توجه به سلیقه و کاربردهای مختلفی که از میز تحریر درنظر دارید، مدل‌های مختلفی طراحی شده است. همچنین باتوجه به مساحت اتاق و نیاز می‌توانید مدل مناسب را انتخاب کنید.

 

انواع مدل میز تحریر کودک و نوجوان

میز تحریر تاشو: این نوع میز به نام میز کم‌جا معروف است چون فضای کمی می‌گیرد و قابلیت جمع شدن دارد. این نوع میز برای مساحت کم اتاق خواب هم مناسب است. میز تحریر مدرن: نوع فانتزی میز تحریر که برای دکوراسیون‌های مدرن مناسب است. میز تحریر کودک: ارتفاع و ابعاد این میز متناسب با نیاز و سایز بدن کودک زیر 7 سال طراحی شده است. میز تحریر دیواری: یک طرف این میز تحریر به دیوار می‌چسبد و وسایل بدون تکیه‌گاه راحت روی آن قرار می‌گیرند. میز تحریر کلاسیک: این نوع میز تحریر مدلی کلاسیک و سنتی دارد که برای هماهنگی با دکور کلاسیک گزینه‌ی بسیار خوبی است.

 

میز تحریر کتابخانه‌دار: برای افرادی که نیاز به کتابخانه دارند ولی فضای کافی برای قرار دادن کتابخانه در اتاق را ندارند، این مدل گزینه‌ی بسیار مناسبی است. تیبل میت: از کاربردی‌ترین مدل‌های میز در کنار صندلی کودک مخصوصا برای کودک و نوجوان است که قابل حمل و جابجایی است و قابلیت تنظیم ارتفاع و تغییر شیب را دارد. امروزه استفاه از این نوع میز بسیار رایج شده است.

 

میز توالت نوجوان            

تهیه‌ی یک میز توالت برای دختران لازم و ضروری است اگر در اتاق خواب پسرتان هم فضا دارید می‌توانید از این میز بهره ببرید. میزی که بتواند لوازم بهداشتی خود را روی آن قرار دهد و از آینه آن استفاده کند. دو نوع میز توالت داریم. نوعی که آینه به آن متصل است و نوعی که آینه از میز جدا است. در نوع دوم بهتر است آینه را به دیوار وصل کنید تا احتمال ایجاد خطر نداشته باشد. نگران فضای اشغالی توسط این میز نباشید چون در مدل‌های جدید آن فضای کمتری گرفته خواهد شد.

 

ضرورت استفاده از میز برای کودک و نوجوان

مشکلات اسکلتی و گرفتگی عضلات گردن و کمر از جمله شکایات کودکان و نوجوانان است. مهم است که کودک و نوجوان شما در چه وضعیت بدنی فعالیت‌هایش را انجام دهد. نقاشی کشیدن کودک زیر 7 سال، مطالعه و انجام تکالیف روزانه کودکان بالاتر از 7 سال، هرکدام نیاز به ثابت بودن وضعیت بدنی برای مدت زمانی مشخص دارد. کودک با دراز کشیدن روی زمین و انجام این امور دچار گردن درد، خواب‌رفتگی اعضا در نتیجه نرسیدن خون بطرز صحیح و...  می‌شود. با نشستن و قراردادن کتاب و دفتر روی زمین دچار گردن درد و حتی آرتروزهای گردنی در سنین بالاتر می‌شود. نشستن در وضعیت مناسب باعث شکل گرفتن مناسب اندام و اعضای بدن کودک و نوجوان می‌شود و همین امر سبب بالاتر رفتن اعتمادبه‌نفس کودک و نوجوان می‌شود. لازم است بدانید که وضعیت نامناسب بدنی حتی ممکن است باعث مشکلات برای ارگان‌های داخلی و حیاتی مانند قلب، ریه و مشکلات شکمی شود. نشستن پشت میز و انجام تکالیف در فرم بدنی صحیح، در روند درس خواندن و کیفیت انجام تکالیف توسط کودک و نوجوان هم تاثیر دارد. بنابراین برای تهیه‌ی یک میز تحریر مناسب دقت کنید که طراحی آن ارگونولیک باشد. بعضی از کودکان عادت دارند پشت میز آشپزخانه یا میز تحریر بزرگترها بنشینید که در این‌صورت با مشکلاتی روبرو می‌شود. از جمله اینکه ارتفاع این میزها بلند هستند و سطح بزرگتری دارند که خطر افتادن برای کودک ایجاد می‌شود. مناسب‌ترین حالت برای مطالعه، انجام تکالیف، کار با لپ‌تاپ یا نقاشی کشیدن کودک و نوجوان نشستن پشت میز تحریر کودک ونوجوان است. علاوه‌بر این موارد، نقش میز در اتاق کودک و نوجوان برای جلوگیری از بهم‌ریختگی را نمی‌توان نادیده گرفت.

 

نکاتی که برای خرید یک میز کودک و نوجوان مناسب باید بدانید

استحکام

استحکام میز بسیار مهم است. میز تحریر کودک و نوجوان نباید زیاد فانتزی باشد چون این مدل‌ها استحکام بالایی ندارند و کارهای ضعیف‌تری هستند.

 

لبه‌های میز

لبه های میز کودک باید خمیده و نرم باشند و نباید لبه‌ی تیز داشته باشد. قبل از خرید خودتان لبه‌های میزرا لمس کنید تا از امنیت آن مطمئن شوید.

 

ارتفاع میز

وقتی کودک یا نوجوان شما دستانش را روی میز بگذارد، میز و آرنج کودک باید در یک خط قرار بگیرند این ارتفاع مناسب‌ترین ارتفاع برای میز تحریر را به شما نشان می‌دهد. البته امروزه میزها در ابعاد استاندارد طراحی می‌شوند اما به علت تفاوت قد و هیکل کودکان باهم، بهتر است خودتان هم اندازه‌ی مطلوب را بسنجید. این ارتفاع باید طوری باشد که بدون هیچ فشار اضافه‌ای مچ دست و آرنج در امتداد هم قرار گیرند. اگر ارتفاع میز تحریر انتخابی شما کوتاه‌تر از استاندارد باشد باعث می‌شود دست‌ها به سمت پایین آویزان می‌شوند و سر و گردن کودک و نوجوان هم اذیت خواهند شد. اگر هم بلندتر از حد استاندارد برای کودک باشد، شانه بالاتر قرار می‌گیرد و باعث درد در شانه و کتف کودک و نوجوان می‌شود.

 

فضای اتاق

متناسب با کالای خواب کودک یا نوجوان خود میز کودک و نوجوان را تهیه کنید. ابتدا درنظر بگیرید که میز را در کدام نقطه از اتاق می‌خواهید قرار دهید. این نقطه باید نور مناسب داشته باشد تا باعث آزار چشمان کودک و نوجوان نشود. متناسب با همین فضا اقدام به انتخاب ابعاد میز کنید تا مجبور نشوید بخاطر سایز آن مکان دیگری را انتخاب کنید.

 

سطح میز

سطح میز نباید خیلی سر و یا شیب‌دار باشد تا مدام باعث افتادن وسایل از روی آن نشود. با افتادن و سرخوردن وسایل از روی میز کودک هم ممکن است به هوای برداشتن آن خم شود و یا بیفتد.

 

طرح و رنگ

میزی با رنگ روشن برای کودک و نوجوان بهتر است. طرح‌های فانتزی کودک و نوجوان را بیشتر جذب می‌کنند. اما در نظر بگیرید که زیبایی را فدای کیفیت و استاندارد نکنید.

 

میز لپ‌تاپ

بهتر است میز کامپیوتر و لپ‌تاپ از میز تحریر جدا باشد. البته با توجه به فضاهای محدود امروزی شاید امکان این امر وجود نداشته باشد. اگر قصد دارید از یک میز برای هردو امر استفاده کنید توجه داشته باشید که سطح این میز بزرگ باشد تا فضای کافی برای قرارگیری مناسب لپ‌تاپ و رعایت فاصله‌ی استاندارد با چشمان وجود داشته باشد.