چراغ و روشنایی زیر آب

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چراغ و روشنایی زیر آب

 

استفاده از نور و چراغ ها علاوه بر روشنایی اطراف ما به تزیینات آنها نیز کمک زیادی می کنند. به کار بردن چراغ در فضایی مناسب حتی یک کار خلاقانه و جالب نیز به حساب می آید. استفاده از نور در روحیه ی ما نیز تاثیر زیادی دارد. مکانی را در نظر بگیرید که تاریک است و با لامپی ساده روشنایی به ما می دهد اغلب برای رفتن به چنین مکان هایی زیاد رغبت و تمایل نداریم و ترجیح می دهیم از آن محل خارج شویم.

 

ما با کمک نور و روشنایی و انواع چراغ هایی که امروزه در بازار موجود هستند می توانید محیط جذابی برای خود و اطرافیانمان تهیه کنیم. جالب است بدانید چراغ در زیباتر کردن آب نیز تاثیر زیادی دارد و امروزه که زندگی شهرنشینی داریم و کارهای روزانه و مشکلات ما را درگیر کرده ترکیب صدای آب و نور می تواند کمی از این دغدغه ها کم کند و برای ما آرامش خوبی به ارمغان بیاورد.

 

چگونه از نور برای روشنایی آبها استفاده کنیم؟

اگر استخر، آکواریمی و آبنمایی در منزل داشته باشید حتما به نور آن توجه کنید. در قدم اول توجه داشته باشید که برای روشنایی استخری که دارید بهتر است نور مستقیما بر روی آب تابیده نشود تا سبب انعکاس نور بدی از آب شود. برای بهتر تابیده شدن نور حرفه ای می توانید از آینه و شیشه نور به  تغییر جهت داده و بر آب تابانید شود تا تصویر درختان و سایر اشیاء در آن انعکاس یابد.

فضای آب به طور واضح و دقیق روشن نمی شود زیرا نور از میان آب عبور می کند و لامپ ها زیر سطح آب نصب می شوند و از سطح آب فاصله دارند. میزان نور و روشنایی برای آب نمای منزل یا حیاط یا حتی استخرتان بستگی به تمایلات شما دارد که تا چه حد دوست دارید فضای روشنی دوست دارید یا نور ملایم را ترجیح می دهید. نوری که انتخاب می کنید در فضای شما تأثیری عمیق دارد، حتی روان شناسان معتقدند بر روی مسائل روحی ما نیز اثر زیادی می گذارد، مانند زمانی که آب و هوا بر روی حس و حال انسان تاثیر زیادی دارد.

 

نور استخر شنا باید به گونه ای باشد که شما بتوانید بر روی دیگر اجزای آن مکان و مسیری که قرار است در آن شنا کنید دید و تسلط کافی داشته باشید و قادر باشید کف استخر و رنگ آب آن را ببینید. در این نوع مکان ها تفریحی نورپردازی نیز می تواند کاملا دکوراتیو و تزئینی نیز باشند که حس بهتری را در شما و افرادی که می خواهند از آن استفاده کنند ایجاد کنند  و همه در هر ساعت از شبانه روز مشتاق استفاده از آنها باشند. 

 

 

چه نوع چراغی برای روشنایی آب بهتر است؟

 

همان طور که گفته شد سطح آب نور را به شدت منعکس می کند باید در زمان انتخاب چراغ دقت کنید تا از نورهای با شدت نور بالا استفاده نکنید و آنها را در جاهایی نصب کنید که به چشم آزار نرسانند. نورافکن ها از چراغ هایی هستند که برای داخل آب بسیار مناسبند و فقط باید طوری انتخاب شوند که نور زیادی نداشته باشند و در جای مناسبی قرار بگیرند تا به چشم آزار نرسانند.  توجه داشته باشید که چراغ هایی که داخل آب قرار می گیرند به موقع سرویس و نگهداری شوند و باید برای این فعالیت مکانی در نزدیکی استخر در نظر بگیرید.

 

Led محبوب ترین نوع چراغ برای زیر آب

چراغ ها و نورافکن های ال ای دی برای آب بسیار مناسبند و نیازی به تعمیرات تا مدت زیادی ندارند. این چراغ ها دارای انواع مختلفی هستند که می توانید با توجه به سلیقه و نیازی که دارید از میان طرح ها و مدل ها بهترین را انتخاب کنید. ممکن است استخر شما مکانی سرپوشیده باشد و نورافکن ها یا چراغ هایی که استفاده می کنید باید این قابلیت را داشته باشند که در مکان های سرپوشیده  در برابر بخار گیری، رطوبت و نمک هوا مقاوم باشند و در اصطلاح خورده نشوند و زنگ نزنند.  بعضی از مدل های چراغ های led این ویژگی را دارند و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

 

ویژگی ledهای زیرآبی

LED زیرآبی روش خوبی برای نورپردازی آب  و حتی آبنماهاست. این چراغ ها برای استفاده در زیر آب هستند و ولتاژ کمی نیز دارند و لازم نیست نگران هدر رفتن انرژی برق باشید، زیرا آنها می توانند ساعت ها کار کنند و بدون اینکه هزینه زیادی داشته باشند. لامپ های LED قابلیت تغییر رنگ دارند که میتوان با کمک آنها اثر هنری حتی در آب آبنما یا استخرتان به وجود آورید. نورهای رنگی یا زیبای led ها به شما احساس خوبی می دهد و با کمک آنها می توانید در حوضچه ی آبی یا استخر و  آبنمای خود  زیبایی و جلوه خوبی به وجود آورید.

 

برای انتخاب چراغ زیرآب به چند نکته توجه داشته باشید

توجه داشته باشید چراغی که انتخاب می کنید، این شرایط را داشته باشد تا دچار مشکلی نشوید: درجه ی حفاظت IP65 به بالا، بدنه ی استیل و غیر قابل ضد زنگ زدن، پیچ های استیلی نیز داشته باشند. لامپ های  LED، لامپ های فلورسنت، لامپ های بخار سدیم  و متال هالید که درجه حرارت کمی دارند و در رنگ های  گرم یا سرد زیادی دارند و اغلب  محافظت شده هستند یا برای استخرها مناسب هستند.