سینما خانگی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

سینما خانگی

اگر میخواهید کیفیت صدای بهتر از سیستم سرگرمی شما، تلوزیون، پخش خانگی، رادیو، کنسول بازی شما وجود داشته باشد، احتمالا شما نیاز به اضافه کردن یک سیستم سینمای خانگی دارید. حقیقت این است که حتی بهترین تلویزیونهای با کیفیت نیز از نظر صوتی دارای کیفیت بالایی نمی باشند،  چون در طول زمان با پیشرفت تکنولوژی بسیار باریک شده اند، و این باعث کاهش کیفیت صوتی آن ها می شود. در پایان روز، آنها  نمیتوانند به خوبی وضوح صدا را در نرمترین زمزمه و یا آن سطوح بلند و انفجاری که فیلم ها به زندگی می آورند، ارائه دهند. همین امر برای جلوه های صوتی طیف گسترده ای است که فقط سینماهای خانگی می توانند ارائه دهند. صدای فراگیر از طریق استفاده از بلندگوهای چندگانه کار می کند، که هر کدام از آنها یک کانال صوتی متفاوت (یا جزء اصلی ضبط اصلی) را پشتیبانی می کند. این سیستم به شنوندگان اجازه می دهد تا صدای فراگیر ارائه شده توسط، مثلا، یک ماشین با سرعت را بشنوند. اول، شما می بینید که ماشین در حال نزدیک شدن است، پس صدایی از آن در کنار شما پخش می شود و در نهایت ضعیف ضعیف آن در فاصله ای که از شما گرفته است پخش می شود. به همین دلیل است که برخی می گویند که صدای فراگیر برای یک تجربه مکانیکی حداقل به پنج اسپیکر نیاز دارد: مرکز جلویی، چپ جلویی، راست جلویی، چپ عقبی و راست عقبی.

نکاتی در مورد خرید سیستم های سینما خانگی

نوع سیستم سینماخانگی مربوط به زمانی بود که شما در بازار به دنبال "سیستم سینمای خانگی" بودید که تنها به معنای یک چیز بود، اما اکنون گزینه های مختلفی وجود دارد. یک سیستم خوب شامل یک جفت بلندگوی ایستای زمینی، اسپیکر رومیزی، یک اسپیکر مرکزی، دو بلندگوی عقبی و یک تنظیم کننده ی صدا است. این سیستم راه اندازی نیز به عنوان یک سیستم 5.1 (پنج بلندگو و یک تنظیم کننده) شناخته می شود. همانطور که انتظار می رود، سیستم های با کیفیت بالاتر معمولا شامل بلندگوهای بیشتری هستند. سیستم های 7.1 یک جفت بلندگو اضافی را در پشت شنونده اضافه می کنند.

در حال حاضر، شما همچنین می توانید سیستم اتم های دولبی را نگاه کنید. این سیستم دارای اسپیکرهای اضافی است که می تواند به بالا از اسپیکرهای کانال چپ و راست خود کمک کرده، و یا به طور بالقوه از سقف به پایین آویزان گردد. این بلندگوهای اضافی می توانند جلوه های صوتی ایجاد کنند که به آسانی صدای آنها را از یک قسمت عمومی اتاق نشان نمی دهد، بلکه تنها در یک نقطه واقعی در فضا برخی از تجربیات سه بعدی ایجاد می کند. اغلب این سیستم ها را می توان به عنوان یک بسته واحد خریداری کرد، مناسب با تمام نیازهای شما. به این ترتیب، شما بلندگوهایی را که برای تکمیل یکدیگر طراحی شده اند، دریافت می کنید. رفتن به سراغ بلندگوهای بسته بندی شده و ست شده ساده تر و معمولا ارزان تر از خرید قطعات به صورت جداگانه می باشد. خبر خوب این است که بسیاری از بهترین سینماهای خانگی با هم ست شده اند و با توجه به دکور مبلمان ساخته شده اند، به طوری که سیستم شما در پذیرایی، در کنار مبلمان، میز، بوفه و یا هرجای دیگر اتاق زیبا و چشم نواز خواهد بود.

 

طراحی سیستم

در حالی که راه اندازی یک سینمای خانگی بسته بندی شده و آماده برای بعضی ها ایده آل است، ممکن است برخی دیگر ترجیح دهند سیستم خود را از پایه خودشان انتخاب کنند. این کار ممکن است کمی درگیری بیشتری داشته باشد، اما در نظر گرفتن یک سیستم انتخابی، با برخی از مزایا همراه است. مثلا، شما می توانید سیستم خود را متناسب با نیازهای فردی خود انتخاب نمایید. این نیز می تواند به این دلیل باشد که نیازهای فردی همیشه  مناسب سیستم آماده نیست. گوش دادن در هر اتاق می تواند متفاوت باشد و هر اتاق شما را مجبور به استفاده از اسپیکرهای متفاوت می کند. شاید بهتر باشد اسپیکرهای بزرگ جلو قرار گیرند ولی نیازی نباشد اسپیکرهای کناری در پشت قرار گیرند و یا حتی بلندگوهای سقفی مورد نیاز باشند.

درک چیدمان سیستم

قبل از انتخاب سیستم بلندگوی سینما خانگی خود، یک دقیقه برای ارزیابی اتاق نشیمن خود وقت بگذارید. به منظور بهینه سازی کیفیت صدای سیستم جدید، مهم است که بدانید چطور همه چیز را فیزیکی در نظر بگیریم. کانال مرکزی اسپیکرها باید در زیر و یا بالای صفحه تلویزیون قرار گیرد و به طرف صورت شنوندگان قرار گیرد. اگر تمایل دارید که آن را در یک پایه قرار دهید، حتما لبه بلندگو را در انتهای پایه ببندید. این کار باعث جلوگیری از لرزش گفتگو در صدای بلند می شود. سپس اسپیکرهای ایستای زمینی/ رومیزی باید در هر دو طرف تلویزیون قرار گیرند (به حداقل فاصله ی 6 فوت). فقط مطمئن شوید که آنها را در فاصله مساوی از صفحه نمایش نگه می دارید تا بهترین صدا را دریافت نمایید. برای بلندگوهای کناری، اینها را کمی بالاتر و در موقعیت دید قرار دهید چیزی در حدود 3 فوت بالاتر از گوش شنوندگان.

نوار از بین برنده صدا

نوار صدا، در حالی که به قدرتمندی یک سیستم صدای فراگیر کامل نیست، هنوز نشان دهنده یک گام از اسپیکرهای پیش فرض تلویزیون شما به حساب می آید. برای اینکه به صورت الکترونیکی به چالش کشیده شود، نصب فوق العاده ساده نوار صوتی برای تست کردن آن کافی است. بیشتر نکته اصلی این است که آنها واقعا صدای از بین برنده را در یک دستگاه جمع و جور و یک بلندگو تولید می کنند (که به هر حال برای فضاهای کوچک مناسب است). بیشتر عملکرد آن این است که آنها واقعا یک صدای از بین برنده را در یک دستگاه جمع و جور و یک بلندگو تولید می کنند (که به هر حال برای فضاهای کوچک مناسب است). صدایی که باعث می شود نویزهای اضافی را نشنوید. علاوه بر این، نوار صدای مناسب می تواند صدای مجازی قوی ارائه دهد. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که این چکار می کند. این اساسا صدای فراگیر را شبیه سازی می کند. مزیت این سیستم این است که صدا را صاف، نه گوش خراش و همراه با حداقل سیم  مورد استفاده قرار می دهد. اگر آن را با اتصال بلوتوث بهم وصل کنید، آن هم به طور یکپارچه و یک دست موسیقی مورد علاقه شما را از گوشی هوشمند، تبلت یا رایانه شما پخش خواهد کرد. با وجود این ویژگی های دلپذیر، برخی ممکن است ترجیح دهند تنظیم کننده صدا را به نوار صوتی خود اضافه کنند تا فرکانس های باس کمتری را اضافه نمایند. علاوه بر این، عملکرد آسان پلاگین و پخش نوار صوتی، سیستم را به تنظیم سینماخانگی اتاق نشیمن محدود نمی کند. شما می توانید به راحتی آن را به اتاق خواب، آشپزخانه یا حیاط خلوت انتقال دهید.