کوسن های صندلی

(10)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
روکوسنی گل ریز آبی
20000
ارسال رایگان
روکوسنی گل سرخ
20000
ارسال رایگان
روکوسنی گل سرخی ریز
20000
ارسال رایگان
بالش طبی ارتوپدیک 7007 ژل دار
245000
ارسال رایگان
بالش پر Ferema
119000
ارسال رایگان
بالش الیاف راه باریک Ferema
62000
ارسال رایگان
بالش الیاف هرمیناسری 006
32000
ارسال رایگان
بالش الیاف راه پهن Ferema
55000
ارسال رایگان
پرده حمام طرح ساده صورتی
19000
ارسال رایگان
بالش الیاف Ferema
46000
ارسال رایگان

کوسن های صندلی

کوسن های صندلی برای تکیه دادن و زیبایی بیشتر محل کار یا منزل استفاده می شوند. همچنین می توان می توان از کوسن های کوچک هم برای خودرو استفاده کرد. کوسن هایی که برای صندلی استفاده می شوند، نسبت به کوسن های مبلمان کوچکترند. به دلیل اینکه مبلمان فضای بیشتری برای قرار دادن کوسن دارد و گاهی هم جنبه تزئینی دارد و ممکن است استفاده هم نشود.
در مورد صندلی ها بیشتر از اینکه کوسن جنبه تزئینی داشته باشد، کاربرد و استفاده مفید دارد. بویژه کسانی که ساعات زیادی را بر روی صندلی می نشینند، به کوسن نیاز دارند. قرار دادن کوسن در پشت کمر در زمان نشستن، از درد کمر جلوگیری می کند. 
البته استفاده کاربردی کوسن صندلی به معنای غافل شدن از زیبایی آن نیست. بلکه بهتر است با توجه به نوع صندلی کوسن مناسب انتخاب شود. برای مثال صندلی های چوبی ساده، فلزی فرفورژه دار و یا صندلی های چرمی هر یک به کوسن های متفاوتی نیاز دارند که با دیزاین منزل یا محل کار هماهنگ باشد.

نحوه تهیه کوسن صندلی

اگر قصد دارد در منزل کوسن تهیه کنید، کار سختی نیست و کافیست به نحوه برش و دوخت آن آشنایی کمی داشته باشید. در زیر مراحل دوخت یک کوسن زیبا برای صندلی را توضیح می دهیم. 

برش پاچه و مشخص کردن اندازه کوسن

در ابتدا باید اندازه کوسن خود را در نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که سایز کوسن برای صندلی نسبت به کوسن مبلمان کمتر است و باید به شکلی باشد که فضای زیادی بر روی صندلی را اشغال نکند. پس از اینکه الگوی خود را بر روی روزنامه درآوردید و برش زدید، آن را بر روی پارچه مورد نظر قرار دهید و سپس با خودکار یا صابون خیاطی دور تا دور آن را با فاصله 1 سانتیمتر علامت بزنید. این یک سانتیمتر اضافه برای دوختن گذاشته می شود. 

 

کوسن های صندلی برای تکیه دادن و زیبایی بیشتر محل کار یا منزل استفاده می شوند.

 

دوخت پارچه های برش خورده

در مرحله بعد تکه های برش خورده را به هم بدوزید. البته کناره های پارچه را با فضای نصف اینج بدوزید تا کوسن کوچک نشود. لبه های دو پارچه را به اندازه 10 سانتیمتر بدون دوخت رها کنید. این کار برای وارد کردن فوم ها داخل کوسن است. قبل از اینکه فوم ها را در کوسن وارد کنید، قسمت های روی هر دو پارچه را به صورت رفت و برگشت محکم بدوزید تا هیچ جای برای بیرون زدن فوم باقی نماند. زمانی که فوم ها را وارد می کنید، باید فشار زیادی روی آنها وارد کنید تا کوسن سفت و محکم شود.
اگر قرار است از پنبه برای پر کردن کوسن های صندلی استفاده کنید، بهتر است ابتدا پنبه را حلاجی کنید. پنبه ها را همانند کادو تا بزنید و درون کوسن قرار دهید. پس از اینکه کوسن را به طور کامل از مواد پر کننده، پر کردید، قسمت دوخته نشده را به داخل بدهید و با ظرافت بیشتر بدوزید. برای زیبایی بیشتر کوسن بهتر است کناره های آن را فاصله 1،5 سانتیمتر از لبه بدوزید. این دوخت را به صورت رفت و برگشتی و به صورت منظم انجام دهید. هر دوخت باید به اندازه 0،5 سانتیمتر باشد تا کوسن صندلی زیباتر شود.

تزئین کوسن های صندلی

برای تزئین کوسن های صندلی می توانید با استفاده از نخ های ابریشمی رنگی بر روی آن گلدوزی کنید. ابتدا طرح مورد نظر را با خودکار یا ماژیک بر روی کوسن ترسیم و سپس آن را با نخ بدوزید. رنگ نخ ها باید مخالف با پارچه کوسن صندلی باشد تا بیشتر به چشم بیاید.