جاکلیدی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

جاکلیدی

جا کلیدی چه اهمیتی دارد

مسلما تمامی مردم با واژه جا کلیدی آشنایی دارند. کلید به وسیله ای گفته می شود که با استفاده از آن می توان انواع قفل و کلید را باز و بسته کرد. کلید از اجزای به طور کلی از دو قسمت فلزی و شیار دار تشکیل شده که از قسمت فلزی برای گرفتن کلید و از قسمت شیار دار برای باز کردن قفل استفاده می کنند. تا به این جا به طور کلی با کلید آشنا شدیم اما جا کلیدی چیست؟ کلید به دلیل این که از اندازه کوچکی برخوردار است معمولا افراد آن را گم می کنند. تقریبا بیشترین مشکلی که افراد با کلید دارند گم کردن آن است. جا کلیدی وسیله ای است که برای قرار دادن و نگه داشتن کلید از آن استفاده می کنند جا کلیدی انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 

جا کلیدی حلقه ای

این نوع از جا کلیدی ها ساده ترین و متداول ترین نوع آن شناخته می شوند. جا کلیدی های حلقه ای قابلیت تزئیناتی ندارند و بیشتر برای نگهداری چند کلید در کنار یک دیگر استفاده می شوند. جا کلیدی های حلقه ای معمولا فلزاتی مانند آلومینیوم تولید می شوند.

 

جا کلیدی های تزئیناتی 

یکی دیگر از کاربردی که جا کلیدی دارد برای تزئینات و همین طور تبلیغات است. جا کلیدی یکی دیگر از پرکاربرد ترین ابزارها برای هدایای تبلیغاتی است؛ چرا که جا کلیدی هم ابزاری برای نگهداری کلید است یعنی هم قابلیت کاربردی دارد و هم قابلیت تزئیناتی یعنی شرکت ها می‌ توانند با حک نام تجاری خودشان روی جا کلیدی به تبلیغات و معرفی خود بپردازند. از طرفی بسیاری دیگری از خانواده ها و افراد از جا کلیدی برای تزئینات دیوار بالای جا کفشی یا ورودی درب راهرو استفاده می کنند؛ در واقع می توان گفت جا کلیدی، وسیله ای است که قابلیت چند کاربردی دارد.

 

جا کلیدی چوبی

یکی دیگر از انواع جا کلیدی که امروزه طرفداران بسیاری هم دارد جا کلیدی چوبی است. جا کلیدی چوبی معمولا با استفاده از دست طراحی و تولید می شود؛ به همین دلیل برای کسانی که به صنایع دستی علاقه دارند؛ گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. جا کلیدی چوبی معمولا قدرت و استحکام بالایی ندارند اما برای تزئینات بسیار پیشنهاد خوبی می باشند؛ چرا که با امروزه استفاده از لوازم چوبی در دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ طوری که در هر دکوراسیون داخلی معمولا وسایل چوبی دیده می شوند. به همین دلیل بیشتر افراد سعی می کنند جا کلیدی های خود را از جنس چوبی استفاده کنند. از طرفی رونق جا کلیدی های چوبی باعث شده تا بسیاری از افراد به طراحی و تولید جا کلیدی های چوبی روی بیاورند.

 

نحوه نصب جا کلیدی

جا کلیدی معمولا روی دیوار یا کنار جالباسی دیواری نصب می شوند. برای نصب جا کلیدی باید از میخ استفاده کنید. از طرفی بسیاری از میخ ها روی دیوار جا می اندازند و اگر بخواهید جا کلیدی را عوض کنید دیوار سوراخ می ماند. بنابراین بهتر است قبل از نصب جا کلیدی از، جا کلیدی های چسب دار یا چسب های دو طرفه استفاده کنید. 

 

نکاتی برای نگهداری جا کلیدی

از آن‌جایی که جا کلیدی یکی از وسایل های ساده است و معمولا اندازه آن کوچک می باشد نیازی به رعایت نکات زیادی برای نگهداری نمی باشد. اما یکی از نکاتی که بسیار مهم است؛ آویزان نکردن کلیدهای زیاد به جا کلیدی است؛ چرا که حلقه های جا کلیدی معمولا قابلیت تحمل وزن پایینی دارند و زمانی که چند کلید به آن آویزان شود می شکند و یا از جای خود خارج می شود. بنابراین سعی کنید در هر حلقه از جا کلیدی، یک یا نهایتا دو کلید اضافه کنید.

 

قیمت جا کلیدی

جا کلیدی ها جزء وسایلی محسوب می شوند که معمولا قیمت بالایی ندارند و هر چه تزیئنات آن ها بیشتر باشند؛ ممکن است قیمت بالایی داشته باشند. از طرفی اگر می خواهید جا کلیدی را برای خرید هدایای تبلیغاتی تهیه کنید با توجه به تعداد آن ها قیمت بیشتری خواهند داشت؛ بنابراین برای تعیین قیمت جا کلیدی باید تعداد جا کلیدی هایی که می خواهید بخرید را در نظر می گیرید. اگر جا کلیدی برای هدایای تبلیغاتی تهیه می کنید بهتر است هزینه ای متناسب با بودجه تا خرج کنید و اگر برای خانه یا محل کارتان جا کلیدی خرید می کنید می توانید مبلغ خوبی پرداخت کنید.

نحوه خرید جا کلیدی

برای خرید جا کلیدی دو روش وجود دارد. اولین روش این است که به بازارهای حضوری بروید و با مقایسه انواع جا کلیدی در بازار خرید کنید و روش دوم این است که از فروشگاه های آنلاین خرید کنید. مهم ترین تفاوتی که خرید حضوری با خرید آنلاین دارد این است که در زمان خرید حضوری می توانید محصول را لمس کنید و از کیفیت آن مطمئن شوید؛ با این حال خرید آنلاین نسبت به خرید محصول به صورت حضوری مزایای زیادی دارد. زمانی که شما به صورت آنلاین خرید می کنید می توانید چندین محصول را به طور همزمان مورد بررسی قرار دهید و فقط این کار را با چند تا کلیک انجام می دهید؛ در حالی که در خرید حضوری باید زمان و انرژی زیادی صرف کنید تا بتوانید محصولات را از نظر جنس، کیفیت و رنگ بررسی کرده و انتخاب کنید. از طرفی با توجه به ترافیک و شهرهای شلوغ امروزی رفتن به بازار برای خرید زمان و انرژی زیادی از شما می گیرد و بسیاری از افراد به دلیل مشغله های زندگی زمان کافی برای خرید کردن را ندارند. به همین دلیل یکی دیگر از مزایای فروشگاه های آنلاین این است که محصولی را که می خواهید خرید کنید در درب محل به شما تحویل می دهد و در صورت نارضایتی یا تعویض محصولات تان می توانید آن را از طریق همان پست پس بفرستید تا آن را تعویض کنند. در هر حالت با توجه به نکاتی که گفته شد امروزه خرید از فروشگاه های آنلاین بسیار به صرفه تر از خرید از فروشگاه های حضوری می باشند.