مبلمان پذیرایی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

مبلمان پذیرایی

 

مبلمان یکی از قطعات اصلی اثاثیه پذیرایی است که هر اتاق نشیمن برای دکوراسیون خوب به آن نیاز دارد. انتخاب یک مبل، نمادی از دقت، طرح، طراحی، دکور، سبک و هر چیز دیگری از پذیرایی شماست. مهم این است که تمام این جزئیات برای ایجاد هماهنگی در اتاق حضور داشته باشد چرا که شما باید هر یک از آنها را به دقت بررسی کنید. سبک های مختلف را امتحان کنید و مطمئن شوید که آنها را امتحان کرده اید تا از یک مبل مناسب در خانه استفاده کنید.

 

آیا دوست دارید پاهای خود را چهارزانو روی مبل بگذارید یا یک صندلی زیرپایی عثمانی زیرپای خود بگذارید؟ آیا دوست دارید روی آن لم بدهید یا فضای راحتی برای لم دادن همچون مبل راحتی و یا مبل چیز از انواع مبل ال داشته باشید؟ یا برعکس، سبکی مدرن و شیک را می پسندید؟ کاملا رسمی؟ مبل چسترفیلد از انواع مبل چندنفره را می پسندید؟ حدالامکان از خرید مبل دو نفره لاوسیت خودداری کنید. صندلی دونفره لاوسیت (صندلی عشاق) دونفرست ولی هرگز دو نفر روی آن جای نمی گیرند، چون فقط 60 اینچ است، که هرگز واقعا دو نفر نمی خوانند روی آن بنشینند مگر اینکه واقعا عاشق باشند و واقعا دوست داشته باشند که در نزدیکی هم بنشینند. در عوض، کاناپه دونفره دکوراتور را امتحان کنید: یک مبل 72 اینچی  که مناسب سایز "آپارتمان" می باشد. به طور متوسط دو نفر در آن جا می شوند و به اندازه کافی فضا خواهند داشت. اگر فضایی بزرگتر دارید چرا به مبل های چند نفره نگاهی نمی اندازید. مبل های چند نفره معمولا مرکز توجه مبلمان ما هستند. شما می توانید مبل های چند نفره را در کنار مبلمان تک نفره به زیبایی بچینید و در عین داشتن صندلی های بیشتر فضای کمتری را در اتاق پذیرایی خود اشغال کنید.

 

 

انتخاب سایز مناسب مبلمان پذیرایی

هنگامی که تصمیم می گیرید که مبلی را خریداری نمایید، باید جنبه های گوناگونی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، به کل اتاق نگاه کنید و دریابید که چقدر فضای مورد نظر لازم است تا مبلمانتان آن را پر کند و یا اینکه آیا لازم است قطعات دیگری از مبلمان به ست مبلمان خود اضافه کنید. شاید شما نیز مبل های شنی رادوست داشته باشید یا فقط تمایل داشته باشید که در اتاق تنها یک مبل شزلون و یک میز جلو مبلی داشته باشید. سایز پذیرایی شما مشخص می کند که آیا مبلمانی بزرگ جثه نیاز دارید یا نه مبلمانی ظریف و کوچک و به قولی جمع و جور که هم زیبایی منحصر به فردی داشته باشد و هم برای تعداد افرادی که از پذیرایی شما استفاده می کنند کافی باشد.

 

نحوه چینش مبلمان پذیرایی

شاید انتخاب نحوه چینش مبلمان اولین گام در انتخاب یک مبل باشد. تصمیم بگیرید که در کجا مبل قرار خواهد گرفت تا بدانید دنبال چه چیزی باید بگردید. اگر شما معمولا از نشستن در مقابل تلویزیون لذت می برید، این جایی است که باید مبل را در آن قرار دهید. اما شاید شما از سرگرمی مهمانان لذت می برید و دوست دارید با آنها گفتگو کنید؛ در این صورت شما باید یک منطقه آرام و راحت برای لم دادن در کنار شومینه و یا به طرف فضای حیاط یا نمایی زیبا به وجود بیاورید. فقط دقت کنید که قرار دادن یک مبل در کنار شومینه در یک اتاق باریک و دراز می تواند آن اتاق را باریک تر کند.

 

 

 

انتخاب شکلی مناسب برای مبلمان پذیرایی

شکل های مختلفی از مبلمان برای انتخاب وجود دارد. مبل های مستطیلی محبوب ترین اما سکشنال L شکل نیز محبوب هستند. بسته به اینکه می خواهید مبلمان شما چه قدر بزرگ باشد و اینکه چگونه می خواهید آن را بچینید. شاید بتوانید نیم دایره ای یا حتی یک دایره در اطراف میز جلومبلی انتخاب کنید.

 

انتخاب جنس پارچه ی مبلمان پذیرایی

مهم است اولویت های خود را هنگام انتخاب مواد روکش شده ی مبلمان یا لوازم جانبی آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید اتاق نشیمن شیک و زیبا جلوه کند، می توانید یک مبل چرمی تهیه کنید. پارچه بیشتر غیر رسمی در نظر گرفته می شود. بادوام ترین پارچه ها شامل پنبه، کتان و میکروفایبر مصنوعی است. اگر حیوانات خانگی یا بچه های کوچک داشته باشید، از موادی که به راحتی لک می شوند یا نگهداری آنها دشوار است اجتناب کنید.

 

 

انتخاب سبک مبلمان پذیرایی

مبل باید از نظر سبک با اتاق پذیرایی ست باشد.  بنابراین اگر اتاق نشیمن شما مینیمالیست باشد، مبل باید ویژگی های مشابهی نیز داشته باشد. البته، شما همچنین می توانید سعی کنید سبک های مختلف را ترکیب و مطابقت دهید و برای مثال، یک مبل ویکتوریا را در یک محیط مدرن قرار دهید. همانطور که می دانید ترکیب سبک سنتی، برای مثال مبلمان سلطنتی و کلاسیک با مبلهای تک نفره ی مدرن و راحتی چیز مناسب و جالبی نمی شود، اما احتمالا ترکیب مبل شزلون و مبل راحتی می تواند جالب باشد. پس هنگام ترکیب جنس و ماهیت سبک ها را نیز در نظر بگیرید تا ترکیبی بی نظیر و شگفت انگیز داشته باشید.

 

انتخاب رنگ و یا الگوی مبل پذیرایی

مبل چند نفره به خودی خود نباید مرکز توجه اتاق نشیمن باشد. بنابراین سعی نکنید که آن را با انتخاب یک رنگ بسیار جذاب و خاص بیشتر از آنچه که هست، به چشم بیاورید. همچنین، الگوهای به روزنیز گزینه خوبی نیستند. الگو و رنگ مبل باید از بالشت ها یا سایر عناصر مبل چشمه بگیرند. می توانید از رنگ های مکمل و یا حتی گاها از رنگ های متضاد استفاده نمایید. همه ی این ها بستگی به سلیقه ی شخصی شما دارد، به شلوغی و خلوتی الگوها نیز دقت کنید. برخی رنگ ها و الگوها ممکن است به تنهایی زیبا نباشند ولی در کنار دیگر رنگ ها و یا الگوهای ساده تر زیبا می شوند.

 

 

انتخاب اسکلت و قاب مبل پذیرایی

این یک نکته اضافی برای کمک به شما در خرید مبل ماندگار و خوش ساخت است. اسکلت مبل را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که محکم است. یکی از پایه های جلو مبل را بلند کنید و ببینید که آیا پایه دیگر نیز بلند می شود. اگر هنوز هم روی زمین بود، چهارچوب و اسکلت آن ضعیف است. نمونه دیگر تست اسکلت می تواند نشستن روی آن باشد، دقت کنید که هنگام نشستن و بلند شدن صدایی از آن نشنوید حتی صدایی ضعیف ممکن است در آینده برای شما دردسر ساز شود. به چوب اسکلت دقت نمایید که مقاوم و مستحکم باشد.