ساعت ایستاده

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

ساعت ایستاده

 

ساعت‌های کلاسیک قدیمی که به ساعت‌های پدربزرگ معروف بودند امروزه با نام ساعت‌های ایستاده شهرت پیدا کرده اند. اولین بار این نوع ساعت را ویلیام کلمنت یک ساعت‌ساز انگلیسی طراحی و ساخته است. ماشینی که یک پاندول داشت که هر ثانیه یک بار حرکت می کرد. این ساعت‌ها امروزه تغییراتی کوچکی کرده اند و می توانند برای هر سبک دکوراسیون مناسب باشند.

 

اگر شما منزل شکا کوچک است نیز می توانید از این ساعت ها استفاده کنید و به راحتی جای مناسبی برای آنها پیدا کنید. فرورفتگی‌های داخل دیوار مناسب ترین محل برای قرار دادن ساعت های ایستاده در خانه های کوچک است. ساعت‌ها نیاز به نگهداری و مراقبت دارند و این نکته را فراموش نکنید که  برای مراقبت، تنظیم و تمیز کردن آن‌ها باید پنل را باز کنید، پس در زمان جا دادن به این نکته توجه کنید که به اندازه و وزن ساعت توجه نمایید تا برای‌ نگهداری و سرویس آن‌ها به مشکل برنخورید. 

 

 

چه مکان هایی برای قرار دادن ساعت ایستاده مناسب ترند؟

 

فضاهای خوبی برای قرار دادن ساعت‌های ایستاده انتخاب کنید. مکان هایی که زیاد استفاده نمی شوند و معمولا با آنها کارایی ندارید. پاگردها، فرورفتگی ها، راهروی طویل نیز یک مکان مناسب دیگر برای قرار دادن ساعت ایستاده است. جنس بدنه ساعت ها را می توانید با سبک خانه خود هماهنگ انتخاب کنید تا دکوراسیون خود را زیبا جلوه دهید.

ساعت های ایستاده چه جنسی دارند

 

ساعت های چوبی از دو جنس ام دی اف و چوب ساخته می شوند. ساعت هایی که از جنس ام دی اف ساخته شده اند ارزانترین نوع ساعت ایستاده می باشند و این ساعت ها نیز دارای انواع مختلفی هستند .  ساعت های ام دی افی اقسام مختلفی دارند که نوع تایلندی آن مرغوب ترین آنها می باشند و ساعت هایی که با جنس چوب واقعی  ساخته شده اند نیز ماندگاری بیشتری دارند که مرغوب ترین نوع چوب روس است.

جنس موتور ساعت ها بسیار مهم است. سه نوع موتور برای ساعت موجود است؛ موتور ساعت چینی، ایرانی و تایوانی که موتورهای تایوانی و موتورهای ایرانی از مرغوب ترین موتورها می باشند.

هر چه قدر ساعت های ایستاده سنگین تر باشند مقدار چوب بیشتری در آنها استفاده شده است و  لازم نیست حتما وزن کمی داشته باشند.

 

استفاده از ساعت های ایستاده در خانه مدرن

 

اکثر ساعت‌های ایستاده سبکی قدیمی دارند اما می‌توان آن‌ها را در خانه ای با سبکی مدرن نیز استفاده کرد. ساعت‌های قدیمی زیبایی و جذابیت  زیادی دارند، ولی  طراحی های مدرن آنها طرفدار بیشتری دارند و به دکوراسیون مدرن شما زیبایی خاصی می دهد.

گرد و خاک و زدودن آن ساعت‌های ایستاده نیز مانند سایر اثاثیه ظریف و گران قیمت باید گردگیری شوند. برای شیشه‌های آن نیز می‌توانید از اسپری شیشه‌ پاک‌کن استفاده کنید. بهتر است اسپری را مستقیما به شیشه نزنید و آن را روی یک حوله که پرز به جا نمی‌گذارد اسپری کنید و بعد به شیشه بکشید. دقت کنید که این ماده روی بدنه چوبی ساعت ریخته نشود چرا که به شدت برای چوب آن مضر است.

 

 ساعت ایستاده چگونه تنظیم می شود؟

 

ساعت ایستاده نیز تجهیزات مربوط به کوک کردن خود را دارد. بعضی از مدل های ساعت های ایستاده  نیاز به هفته‌ای یکبار کوک شدن دارند و ساعت‌هایی هم هستند که با باتری کار می‌کنند و نیازی به کوک شدن ندارند. بهتر است ساعت باتری‌دار خریداری کنید و هر دو سال یکبار نیز آن را روغن‌کاری نمایید. خودتان ساعت  را روغن‌کاری نمایید  و از آن به خوبی نگه داری کنید.  

 

تمیز کردن اجزای داخلی یک ساعت نیز مهم است و آن را فراموش نکنید. قبل از روغن‌کاری جرم اضافی را از روی ساعت پاک کنید و در انتها آن را روغن‌کاری نمایید.