آینه و شمعدان

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

آینه و شمعدان

 

آینه و شمعدان برای هر منزلی مخصوصا خانه های ایرانی بسیار لازم است و البته خرید آن به شکل سنتی رسم دیرینه ای شده است و میراث فرهنگ اصیل ایرانی ما می باشد. آینه و شمعدان مصرف زینتی نیز دارد که هر خانواده ای بنا به توان مالی که دارند  آن را تهیه می کنند.

عموم افراد زمانی که خانواده تشکیل می دهند اولین گزینه ای که به آن فکر می کنند خرید آینه و شمعدان است و آن را با نظر مشترک یکدیگر تهیه می کنند.

جالب است بدانید آینه؛ مظهر صداقت و یک رویی است و ایرانیان به این اعتقاد دارند که آینه نماد خیرخواهی و روشنی می باشد.

شمعدان ؛ نیز نماد روشنی و جلوگیری از ضلالت، گمراهی، سوختن، ساختن و ماندن و به پای عهد نشستن است. این روزها شمعدان را به صورت برقی نیز تولید شده است  و با لامپی کوچک روشن می شوند.

 

چرا باید آینه و شمعدان بخریم ؟

 

این یک رسم قدیمی است و سر سفره عقد آینه و شمعدان را قرار می دهند و به رسوم دیرینه ایران عمل می کنند. در قدیم دختر و پسر که تا قبل از عروسی همدیگر را نمی دیدند با تصویری که داماد در آینه می‌بیند چهره همسر آینده‌اش را می دید و برای ازدواج ایرانی رسم زیبایی بود.

 

 

شمعدان‌هایی هم که در دو طرف آینه قرار می‌گیرند، نماد فرزندانی هستند که در آینده در زندگی عروس و داماد متولد می شوند و قرار است در ایام پیری از آنها مراقبت کنند. شمعدان نماد پایداری و نور و گرما در کانون خانواده هم است.

 

 انواع آینه و شمعدان

 

آینه و شمعدان با جنس های مختلفی از جمله؛  طلا، نقره، کریستال، چینی، برنز، چوب و... تولید می شوند و در قیمت های مختلفی وجود دارند. اگر دوست دارید وسیله ای گران بها برای خانه انتخاب نمایید می توانید از فلزهایی که با آب طلا و نقره آبکاری شده اند را انتخاب کنید و دکوراسیون منزل تان را زیباتر جلوه دهید. برای قرار دادن آینه و شمعدان مکانی مناسب انتخاب کنید. اکثر افراد کنسول را جلوی درب ورودی یا راهرو، روی میز توالت اتاق خواب، روی میز ناهار خوری، داخل ویترین بوفه می گذارند که همه اینها به سلیقه شما بستگی دارد.

شمعدان ها بعضی یک شعله و برخی چند شعله هستند که بنا به نیازی که دارید می توانید از میان آنها انتخاب کنید.

 

آینه و شمعدان های چوبی

 

آینه و شمعدان هایی از جنس چوب تولید می شوند که برای دکوراسیون خانه هایی که از ترکیب چوب بیشتر استفاده کرده اند مناسب تر است و محیط زندگیتان را زیباتر می کند. رنگ این آینه و شمعدان ها اغلب رنگ فندقی است و اگر با منزل تان جور باشد بسیار زیبا و ساده خواهند بود.

 

آینه و شمعدان های شیشه ای و معایب آن ها

 

آینه و شمعدان های کریستالی طرفداران زیادی دارند اما نسبت به مدل های دیگر عموما ماندگاری بیشتری ندارند و امکان شکست و لب پر شدن آن ها زیاد است. آینه و شمعدان کریستال که برش دار و سنگین هستند بیشتر شکننده هستند و قیمت زیادتری دارند.  آینه و شمعدان کریستال زیباست و فقط باید از آن مراقب کنید.

آینه و شمعدان های چینی زیبایی چشمگیری دارند ولی بسار شکننده هستند. آینه و شمعدان های نقره به وزن شان قیمت گذاری می شوند. آینه و شمعدان نقره و حتی با آبکاری طلا را می توانید به عنوان میراث خانوادگی خود بگذارید و از آن به خوبی نگهداری کنید.

آینه و شمعدان های برنز معمولا رنگ تیره و وزن زیادی دارند و می توانید تا سال های سال آنها را نگه دارید و ماندگارند و به خاطر تیره بودنشان معمولا  نیازی به آبکاری ندارند.