تخته و برد

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تخته و برد

تخته وسیله برای نوشتن است و در محیط های آموزشی و اداری استفاده می شود. در یک شرکت مدیران برای آموزش کارکنان و یا شرح کار و برنامه ریزی به تخته و برد نیاز دارند. تخته سفید یا وایت برد در این مواقع می تواند آنها را برای آموزش بهتر کمک کند.
در گذشته برای نوشتن بر روی تخته از گچ استفاده می شد. اما امروز خبری از آن گچ های نوستالژی نیست و ماژیک ها جای آنها را گرفته اند. زیرا جنس تخته و برد امروزی با آنچه در گذشته بود، تفاوت دارد. تخته و برد دارای سطحی صاف و صیقلی است و اگر ماژیک بر روی آن کشیده شود و با تکه ابر یا دستمال براحتی اثر آن از بین می رود.


تخته و برد از چه موادی تهیه می شود؟

برای ساخت تخته و برد از متریال های مختلفی استفاده می شود. اغلب ورقه صمغ با کاغذ ادغام شده برای ساخت تخته و برد کاربرد دارد. این ورقه بر روی یک پایه چوبی مانند تخته های mdf قرار می گیرد. نوع دیگری از تخته ها از فولاد رنگ شده و یا آلومینیوم تهیه می شوند.از سوی دیگر وایت بردهای فولادی قابلیت مغناطیسی دارند و جوهر ماژیک ها در سطح آن نفوذ نمی کند و همیشه سفیدی و صافی خود را حفظ می کند. برای ساخت وایت بردهای فولادی از مواد اولیه باکیفیت استفاده می شود و به همین دلیل این نوع تخته و برد گران تر هستند.

تخته و برد از متریال های مختلفی استفاده می شود

 


اندازه و سایر تخته و برد چقدر باشد؟

اندازه و سایر تخته و برد بسته نوع محیطی است که در آن استفاده می شود. در محیط های آموزشی (دانشگاه، مدرسه یا آموزشگاه) از تخته و بردهای بزرگ استفاده می شود که گاهی بخش زیادی از دیوار را به خود اختصاص می دهند. زیرا در این محیط ها آموزش به صورت نوشتاری است و تخته و برد بیشترین نقش را در آموزش ایفا می کند.
اما برای محیط های اداری از تخته و بردهای کوچکتر استفاده می شود. زیرا بیشتر از آنکه به نوشتن نیاز باشد، آموزش ها در قالب گفتار است. البته اگر نیاز باشد تا از پرژکتور استفاده شود و دیوارها با دیوارپوش های تیره و یا کاغذ دیواری تزئین شده باشند، در این صورت تخته و برد با رنگ سفید، زمینه ای برای پخش فیلم های آموزشی خواهد بود. برای این موارد به تخته و برد در سایز بزرگ نیاز است. از تخته و برد اغلب در اتاق کنفرانس استفاده می شود. 


تخته و برد هوشمند چه قابلیت هایی دارند؟

چند سالی است که تخت و برد هوشمند هم در بازار آمده و این وسیله هم به دنیای تکنولوژی قدم گذاشته است. در این نوع تخته و برد، صفحات لمسی به کار برده می شود و به جای اینکه از ماژیک های وایت برد استفاده شود، قلم های هوشمند جای آنها را می گیرند. در واقع تخته و برد هوشمند، شبیه به یک سیستم رایانه ای بر پایه برنامه های ویندوز و لینوکس عمل می کند.
این نوع تخته و برد با ارائه تسهیلات برای تعامل با فناوری های دیگر نظیر اسکرین پروژکتورها، کامپیوترها، لپ تاپ ها و ... در اختیار محیط های آموزشی قرار می گیرد. 
از دیگر قابلیت های تخته و برد هوشمند می توان به پخش کلیپ های چندرسانه ای، ویدئو کنفرانس، آموزش، معرفی و ... اشاره کرد. بنابراین در محیط اداری آموزش ها تنها در قالب گفتار و نوشتار نیست. بلکه مدیران می توانند آموزش ها را از طریق تهیه کلیپ های واقعی به کارکنان آموزش دهند.
تخته بردهای هوشمند برخلاف نوع معمولی که بر روی دیوار متصل می شوند، قابل حمل هستند.  بنابراین اگر نیاز باشد می توان آنها را از یک اتاق به اتاق دیگر جابه جا کرد. صفحات لمسی این نوع وایت برد، آموزش را هم آسانتر می کند. در این صورتت نیاز نیست تا مربی، مدیر و یا معلم زمان زیادی را صرف نوشتن و تهیه مطالب در کلاس کند. بلکه مطالبی که باید در کلاس آموزش داده شوند، از قبل تهیه، تنظیم و دسته بندی و سپس در کلاس و در زمان کوتاه تر ارائه می شوند. 
این نوع تخته و بردها برای مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه ها جذابیت بیشتری دارند. زیرا دانش آموزان و دانشجویان مجبور نیستند تنها چند نوشته ساده را نظاره کنند. بلکه این کار تکراری حذف می شود و به جای آن تصاویر زنده همراه با موسیقی برای آنها پخش می شود و دانشجو احساس حضور بیشتری در کلاس خواهد داشت. حتی در محیط های اداری هم کارکنان با فایل های ویدئویی که از طریق تخته و برد هوشمند ارائه می شود، درک بیشتری نسبت به مطالب پیدا می کند. در نتیجه راندمان کاری هم به تبع آن افزایش پیدا می کند.