شیرآلات

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

شیرآلات

 

انتخاب اتصالات حمام و دستشویی کار دشواری نیست، هر چند که گزینه های زیادی وجود دارد و لازم است چندین چیز مهم در نظر گرفته شود. مطمئنا شما می خواهید سبکی مناسب دکوراسیون خود، اما با درنظرگیری شکل شیرآلات تهیه فرمایید، نوع روکش آن، نوع استفاده ای که از حمام به طور معمول می شودو شکلی از سینک و روشویی که شیر به آن وصل خواهد شد همگی در این انتخاب موثرند. پس از آن البته، باید بودجه موجود در نظر گرفته شود. شیرهای حمام با کیفیت می توانند قیمت مناسب داشته باشند، اما صرف نظر از سبک، قیمت ها می توانند گران باشند.  درک نیازهای شما و دانستن آنچه در دسترس است، به شما در تصمیم گیری های آگاهانه در مورد ایجاد تعادل بین نیازهایتان و بودجه تان کمک می کند. اطلاعات زیادی در اینجا وجود دارد، خلاصه ای در مورد انتخاب گزینه های آگاهانه، اما زمانی که وقت بیشتری دارید برنامه ریزی کرده و بعدا دوباره سرچ کنید زیرا جزئیات زیادی در این صفحه وجود دارد که ارزش تامل دارد.

 

انواع شیرآلات

همه نوع شیرآلات با هر سینکی کار نمیکنند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که سوپاپ شما با اندازه سینک یا کاسه آن مناسب است. سوراخ های استاندارد موجود مرکزی، تک سوراخی و یا گسترده هستند. اگر چه قوانین سخت و صریحی در مورد جفت کردن یک سبک شیر به یک سبک سینک کلاسیک یا یک شیر آب مدرن با یک سینک مدرن وجود ندارد، به طور کلی، هرچه از استایل های ترکیبی تر استفاده کنیم، تاثیر نهایی بهتری خواهیم داشت. همان اصل برای انواع دیگر اتصالات حمام، مانند سر دوش ها و سرپوش ها درست می باشد.

 

 

ست شیر مرکزی

این شیرها برای سینک های با سه سوراخ ساخته شده اند و دارای دسته هایی هستند که 4 اینچ از فاصله دارند. آنها مخزن و دسته را روی یک پایه ترکیب می کنند. برخی  از شیرهای مرکزی ممکن است دو دسته را روی یک صفحه 6 اینچی نصب کنند. بسته به نوع مصرف شما می توانند مورد علاقه شما باشند

شیرهای تک سوراخه

آنها می توانند یک دسته یا دو دسته داشته باشند. اگر سینک خود را برای حفره های اضافی پیش بینی کرده اید، از یک صفحه اختیاری برای پوشش آنها استفاده کنید.

شیرهای کاسه ای

این شیرهای بلند برای سینکهای کاسه ای مناسب هستند که بالاتر از انواع دیگر شیر قرار می گیرند. آنها معمولا به عنوان یک دسته تک می آیند.

شیرهای دیواری

آنها در دسترس برای سینک های رو کابینتی و سینک های جداگانه هستند که نیاز به یک فواره طولانی برای دسترسی بیشتر نیاز دارند. آنها با سینک هایی که دارای سوراخ هایی از قبل دریل شده هستند، کار نمی کنند. شیرهای دیواری نیاز به یک سینک دیواری جداگانه و یک محل تخلیه جدا برای نصب دارند. اطمینان حاصل کنید که فواره شیر به اندازه کافی برای تمیز کردن سینک مناسب باشد. بررسی کنید که سینک به اندازه کافی عمیق باشد تا آب روی کف حمام نریزد.

شیرهای بزرگ

این نوع شیر با سینک های همه کاره و چند منظوره کار می کند. آنها سه قطعه جداگانه دارند - دو دست و یک سوپاپ - و فاصله بین دسته ها از 6 تا 16 اینچ است.

 

رنگ و روکش

رنگ و روکش شیر با بقیه وسایل و لوازم جانبی در حمام را هماهنگ کنید. روکش های ضد لک را در مقابل روکش هایی که به راحتی تمیز می شوند انتخاب نمایید. انتخاب ها عبارتند از:

     سیاه، برنج، برنز، کروم، مسی، طلایی، اهنی، نیکلی، استیل ضد زنگ

برخی از مجموعه شیرها ترکیبی از فرآورده هایی مانند برنج و کروم است که دارای یک ظاهر منحصر به فرد می باشند. ترکیب روکش نیز می تواند یک روش مقرون به صرفه برای ایجاد تغییر در حمام شما باشد. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر اتصالات برنجی دارید، می توانید با یک شیر کروم و برنجی آن را به روز کنید.

 

هر نوع شیر دارای یک دریچه داخلی است که جریان آب را از طریق سوپاپ کنترل می کند. کیفیت شیر، با یا بدون واشر، قابل اطمینان و بادوام بودن سوپاپ را تعیین می کند. بهترین انتخاب ها اتصالات برنجی هستند، فلز برنج مقاوم در برابر خوردگی است.

شیرهای سوپاپ فشرده

آنها یک نوع متداول شیر هستنند که با استفاده از یک شی ساقه مانند که برای باز و بسته کردن آب بالا و پایین می رود کار می کند.

شیرهای مغزی توپی

آنها توپ فلزی یا پلاستیکی چرخنده دارند که مقدار آب ورودی را تنظیم می کند. با تنها یک بخش متحرک در این نوع شیر، احتمال خرابی به شدت کاهش می یابد. توپ پلاستیکی در نهایت از بین می رود، اما یک توپ فلزی برای عمر طولانی طراحی شده است.

شیرهای کارتریجی (گلوله ای)

آنها از یک حلقه ی لاستیکی درون یک کارتریج استوانه ای استفاده می کنند تا جریان آب را کنترل کنند. این سوپاپ ها بسیار قابل اعتماد هستند، به ویژه اگر آنها دارای یک کارتریج برنجی باشند.

شیرهای دیسک سرامیک

آنها تقریبا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند، با دو دیسک سرامیکی که در یک عمل برشی برای بستن یا بازکردن آب حرکت می کنند. بستن شیر مساوری مهر و موم آن است زیرا دیسکها تقریبا مسطح بوده و به هیچ عنوان آب نشت نمی کند.

 

 

 

نوع دستگیره شیر

گزینه های گوناگونی برای عمل ساده باز و بستن یک شیر آب وجود دارد. قبل از اینکه انتخاب کنید، خوب فکر کنید که چه کسی از حمام شما استفاده می کند.

شیرهای دسته صلیبی

این شیرها مدل های مختلفی را ارائه می دهند تا با دکور اتاق شما هماهنگ شوند دسته ی آن ها به شکل یک صلیب یا مثبت است که باعث می شود به راحتی شیر باز و بسته شود.

شیرهای دسته اهرم پروازی

یک کنترل شبیه به یک اهرم، با یک نگاه متفاوت و یک محدوده متفاوت از حرکت است که به بالا و پایین و چپ و راست حرکت می کند که شما می توانید تصویر یک اهرم پرواز خلبانی را مجسم کنید که حرکت 360 درجه چرخشی دارد..

شیرهای دسته کروی

این تابع مانند دسته سلیبی هاست، اما سبک دیگری را ارائه می دهد این نوع دسته دارای دو کره است یکی برای آبگرم و یکی آبسرد که معمولا تصویری از شیرهای سنتی را مجسم می سازد.

 

 

 

 

 

شیرهای دسته اهرمی

این دستگیره ها معمولا در طراحی متقابل ظاهر می شوند و باعث می شود که آنها بتوانند راحت محکم شده، گرم و سرد شده و بچرخند. دستگیره های اهرمی در بسیاری از سبک های تزئینی در دسترس هستند.

شیرهای دکمه ای فشاری

به جای چرخاندن یک دسته یا دستگیره، یک دکمه  را با فشار می دهید تا آب جریان یابد.

شیرهای چشمی و بدون لمس

شیرهای چشمی به اهرم ها و دستگیره ها نیاز ندارند. برای فعال شدن به سادگی دستان خود را زیر چشمی قرار دهید. شیر مخلوط اجازه می دهد با برخی از مدل های استاندارد کنترل ترکیب آب گرم و سرد را به راحتی انجام دهید ، اما برای دیگر مدل ها باید به طور جداگانه ای خریداری کنید. برخی از سوکت های چشمی شامل یک اهرم هدایت دستی به عنوان راه انتخابی برای کنترل جریان آب می باشند. این اهرمها انتخابی امن برای کودکان است زیرا شما می توانید درجه حرارت و جریان آب را کنترل کنید.

شیرهای لمسی

مانند مدل های چشمی، این شیرها نیازی به لمس اهرم یا دستگیره ندارند. با یک لمس ساده به بالای شیر آنها را باز یا بسته کنید. یک دسته کنترل دمای آب را انجام می دهد و به عنوان یک کنترل دستی عمل می کند. این سوپاپها برای کسانی که دارای مشکلات دسترسی هستند، به خوبی کار می کنند.