پتو میکروفایبر

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

پتو میکروفایبر

میکرو فیبر نوعی الیاف خاص که به دلیل خواص جادویی در صنعت نساجی مورد استفاده می شود. این الیاف با 10 میکرون ضخامت، دارای خواص الکترواستاتیکی (کششی) است و می تواند آلودگی ها، مایعات، روغن، گرد و غبار و سایر اجسام ریز را در داخل شکاف های کوچک خود به دام انداخته و جذب کند و تا زمانی که شسته نشود، این عناصر در آن باقی می ماند. بنابراین سطح الیاف میکرو فیبر تا زمانی که آلودگی ها به سایر قسمت ها مالیده نشود، کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی باقی می ماند.
پتوهایی که از الیاف میکرو فیبر تهیه می شوند، تا مدتها تمیز و بدون آلودگی هستند و نسبت به سایر پتوها نیاز کمتری به شستشو دارند. بنابراین دوام و عمر آنها هم بیشتر است. در واقع استفاده از این الیاف، زمان نظافت پتوها را کاهش می دهد. همچنین دارای ثبات رنگ هستند و با شستشو رنگ آنها از بین نمی رود. مقاومت الیاف میکرو فیبر در برابر مواد شوینده شیمیایی هم قابل تحسین است.
اولین بار دکتر میوشی آکاموتو از پژوهشگران موسسه صنعتی تورای (Toray Industries) در سال 1969 به خواص و مزایای متعدد این الیاف پی برد. او ابتدا از میکرو فیبر برای صنعت لوازم خانگی و لنزهای دوبین عکاسی استفاده کرد. اما بعدها در دهه 1990 از الیاف میکرو فیبر برای صنعت نساجی استفاده شد.

مزیت های پتوهای میکرو فیبر چیست؟

میکرو فیبر به دو صورت بافته شده و بافته نشده (نمدی شکل) در بازار موجود است که برای تولید پتو از هر دو نوع استفاده می شود. ظاهر پتوهای میکرو فیبر نرم و لطیف است و به دلیل وزن کمی که دارند، می توان آنها را براحتی جابجا کرد. از دیگر  مزیت های این نوع پتوها می توان به قدرت جذب و رطوبت اشاره کرد. به طوری که پتو می تواند بیش از 7 تا 8 برابر وزن خود آب جذب کند. البته این مزیت گاهی به یک نقص هم تبدیل می شود و اینکه پتو بیش از حد سنگین وزن می شود که شستشوی آن را سخت تر می کند. اما با گذاشتن پتو میکرو فیبر خیس بر روی سطح شیب دار، آب آن براحتی خارج و پتو سبک می شود.
 

میکرو فیبر به دو صورت بافته شده و بافته نشده (نمدی شکل) در بازار موجود است

 

از پتوهای میکرو فیبر می توان برای کسانی که حساسیت پوستی دارند و یا کودکان و سالمندان استفاده کرد. از آنجا که گرد و غبار در درون پتو باقی می ماند، برای تنفس هم مشکلی ایجاد نمی کند. در واقع پتوهای میکرو فیبر هیچگونه پرز، کرک و یا غباری از خود باقی نمی گذارند. بنابراین برای کسانی که به بیماری آسم مبتلا هستند، مناسبند.
پتو میکرو فیبر به دلیل وزن سبک برای فصل گرم سال مناسبند. همچنین این پتوها لطیف و نرم هستند و هیچ گونه آسیب و خطری برای پوست ندارند. البته افرادی که به الیاف ها منسوجات مصنوعی آلرژی دارند، بهتر است از پتوها میکرو فیبر استفاده نکنند و به جای آن، پتوهای پنبه ای و پشمی را انتخاب کنند.

چطور از پتوهای میکرو فیبر مراقبت کنیم؟

رنگ این پتوها ثابت است و با پهن کردن پتو در مقابل آفتاب رنگ آن از بین نمی رود و کیفیت اولیه خود را حفظ می کنند. برای شستن محصولات نظافتی پتوهای میکروفایبر باید از آب خالص یا محلول آب و پودر های شوینده معمولی استفاده کرد. زیرا زیرا صابون ها، مواد نرم کننده و یا شوینده های دارای ترکیبات چربی و نرم کننده های کرمی، باعث اشباع شدن این مواد در پتو می شود و به محیطی برای جذب آلودگی ها و گرد و غبار تبدیل می شود. اما پودرهای لباسشویی به دلیل آنزیم های تمیز کننده تمامی آلودگی هایی موجود در پتو میکرو فیبر را از بین می برد و آن را ضدعفونی می کند
از دیگر نکاتی که برای مراقبت از پتوهای میکرو فیبر  توصیه می شود، قرار ندادن این پتوها در کنار شعله و حرارت های بالاست. در واقع به دلیل اینکه الیاف میکرو فیبر از نوع مصنوعی است، در مقابل حرارت و شعله آتش می گیرند. این پتوها باید از بخاری و وسایل گرمازا فاصله داشته باشند. 
پتوهای میکرو فیبر با چه رنگ و طرحی زیباتر است؟
الیاف میکرو فیبر در کارخانه با رنگ و طرح های متنوعی تولید می شود که دست مصرف کنندگان را برای خرید باز می گذارد. برای مثال پتو میکرو فیبر برای کودکان با طرح های زیبا و با رنگ های شاد در بازار موجود است که باب سلیقه مشتریان است.