صندلی مطالعه

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

صندلی مطالعه

 

هیچ اتاق نشیمن و یا کتابخانه ای بدون صندلی مطالعه کاملا دنج نمی شود.  می دانید این صندلی: شما را احاطه می کند، و در یک گوشه دنج و روشن عالی به نظر می رسد ، و از شما می خواهد برای ساعت ها با یک کتاب جالب و یک فنجان چای گرم مدت ها روی آن بنشینید.  اما دقیقا چه چیزی باعث می شود صندلی مطالعه نهایتا انتخاب شود؟ شما زمان، حوصله و آرامش و یک کتاب جدید عالی را دریافت کرده اید - اکنون همه چیزی که شما نیاز دارید، یک صندلی مطالعه ی عالی است. بر خلاف یک میز وصندلی بزرگ، بهترین صندلی برای مطالعه باید به اندازه کافی راحت باشد تا بتوانید از مطالعه خویش لذت ببرید، که اگر کتاب واقعا خوب باشد ممکن است خواندنش ساعت ها طول بکشد. اگر یک تصویر وجود داشته باشد که اکثر ما از زمانی که کسی عمیقا در یک کتاب واقعا خوب درگیر شده است، می سازیم این است که آنها در یک صندلی زیبا و راحت درگیر می شوند و با این حال، زمانی که بسیاری از ما کتاب می خوانیم، آن را به حالت خم شده روی میز، کج و خمیده روی وسایل حمل و نقل عمومی ، و یا در تخت خواب و تکیه کرده روی یک بالش به اتمام می رسانیم.

تاثیر صندلی مطالعه

قرن هاست که اهل کتاب متوجه شده اند که انبوهی از کتابهای غنی بدون یک صندلی مطالعه ی راحت بی ارزش است.. اما چه چیزی باعث می شود صندلی مطالعه مناسب باشد؟ این بتوانند پخود را روی آن بگذارند.ای همه متفاوت است؛ بعضی ها ممکن است ترجیح دهند که پشت صندلی راحتی تاشو، نیمکت دراز یا مبل قرار بگیرند، بعضی دیگر ممکن است یک صندلی سطلی کوچک را ترجیح دهند، آنها می توانند پاهای خود را روی دسته مبل یا صندلی با پشتی بلند دراز کنند، درحالیکه غرق در کتاب شده در آن صندلی خود را گم می کنند. هر کدام از اولویت های شما، معیار کلیدی این است که راحت باشد، از شما در موقعیت ترجیحی مطالعه تان حمایت کرده، و در فضای مناسبی از اتاق شما قرار گرفته باشد. از همه مهمتر،  تقریبا همه دوست دارند هنگام مطالعه پای خود را بالا ببرند، بنابراین جای قرارگیری پا در خرید صندلی مطالعه کلیدی است. که همگی نوع مطالعه شما را منعکس کرده و مناسب با آن می توانید صندلی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

 

راحتی و حمایت

معمولا یک صندلی مطالعه باید آرام و راحت باشد اما با این حال محکم هم باشد (نه خیلی راحت – که با راحتی اش شما را خوابالود نکند). یک ترکیب عالی برای صندلی مطالعه طرحی با پشتی بلند و محکم است تا در حین مطالعه راحتی گردن و کمر شما را فراهم آورد، همچنین بالشتکی نرم و مناسب برای صندلی داشته باشد. صندلی های مدل اواسط قرن بیستم معمولا پشتی کوتاه تری دارند، بنابراین مطمئن شوید که اندازه گیری ها را انجام داده تا اطمینان حاصل کنید جایی برای سر شما در صندلی تعبیه شده است. در مورد کوسن ها، کوسن کرکی یا کوسن با ترکیب کرک (50٪ یا کمتر) توصیه می شود. همانطور که طراحان داخلی اذعان می دارند، "یک کوسن کرکی همیشه کمک می کند که صندلی را برای سالها راحت و آسوده نگه دارید."

 

انتخاب پارچه و جنس

سهم نهایی صندلی مطالعه نیز باید یک پارچه نرم و راحت باشد که با دوام و نه خیلی با ارزش است.  مواد مختلفی مانند مخمل، بافت، پنبه، کتان و چرم (که به مرور زمان نرم تر می شود) همگی گزینه های عالی برای اثاثیه یا لوازم داخلی صندلی مطالعه است. اگر قصد دارید صندلی مطالعه خود را در یک اتاق شلوغ و یا فضایی که بچه ها و حیوانات خانگی در رفت و آمد هستند قرار دهید، مطمئن شوید که پارچه ای با عملکردی که از مواد غذایی و نوشیدنی ها برای مایعات و لکه ها محافظت می کند، استفاده نمایید. رنگ های تیره نیز به راحتی با یک پارچه پاک می شوند.

عمق صندلی

اگر یک عضو خانوادۀ اضافی در خانه داشته باشید یا فقط دوست داشته باشید که روی صندلی خود بچرخید و پای خودتان را بالا بگذارید، صندلی مطالعه عمیق ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. با این حال، اگر شما قد بلند نیستید و یا هنگام مطالعه دوست دارید پای خود را روی زمین نگه دارید، صندلی عمیق واقعا می تواند برای شما آزار دهنده باشد، بنابراین قبل از خرید در نظر بگیرید که چگونه قصد استفاده از صندلی مطالعه خود را دارید.

 

 

 

دسته های صندلی

دسته در هر صندلی مطالعه مورد نیاز است که برای کمک به نگه داشتن کتاب یا لپ تاپ شما در هنگام خواندن ضروری است. شکل، سبک و عرض دسته های صندلی می تواند بسیار متفاوت باشد، که به هر حال، نگاه و احساس شما را  به صندلی تغییر می دهد. انواع مختلفی از دسته ها از دسته ی تنگ و باریک انگلیسی که سنتی تر است گرفته، تا دسته ی لونسون که به اندازه کافی بلند و کشیده است و می تواند متحرک باشد، و یا حتی دسته ریلی و کشویی که کاملا مدرن است وجود دارد. علاوه بر دستگیره های نرم، دسته چوبی یا فلزی نیز گزینه دیگری برای صندلی مطالعه است (و هر دو می توانند انتخاب خوبی برای فضاهای کوچک به خاطر مشخصه  باریکیشان باشند). صندلی مطالعه واقعا یک انتخاب ذهنی است، بنابراین همه اینها به سبک شخصی شما و نگاهی که در اتاق نشیمن یا کتابخانه شما وجود دارد، مربوط است.

 

 

 

ارتفاع پایه

بر خلاف صندلی های ناهار خوری، صندلی های مطالعه با پایه های کوتاه به طور کلی به نظر جذاب تر می رسند و احساس فراخوانی بیشتری دارند، بنابراین شما می توانید راحت پاهای خود را خم کرده، و همچنین به آسانی و راحتی آنها راگسترش دهید. به طور معمول ارتفاع صندلی حدود 17 "، به شما داده می شود. همانطور که صندلی ها را مقایسه می کنید، ممکن است متوجه شوید که یک پایه بزرگ و دو تکه جذاب تر به نظر می رسد و شما را بیشتر به سمت خود بکشد، در حالی که پایه های کوچک کمی رسمی تر می شوند. شما همچنین باید سبک پایه دیگر مبلمان در اتاق خود را در نظر بگیرید - بسیاری از سبک های رقابتی می توانند ناسازگار احساس شوند، اما همه اینها می توانند در عین حال جذاب به نظر برسند.

 

کرسی های عثمانی و زیرپایی

اگر شما یک خواننده جدی هستید، یا تلویزیون و فیلمها را برای مدتهای طولانی تماشا می کنید، انتخاب صندلی مطالعه عثمانی ممکن است عاقلانه باشد. هنگامی که برای مدت طولانی نشسته اید، این زیرپایی ها می تواند به جلوگیری از تورم پای شما کمک کند، زیرا پای خود را به قلب خود نزدیک می کند. اگر صندلی مطالعه  خود را نتوانستید با یک زیرپایی تطبیق دهید، نگران نباشید: شما همیشه می توانید یکی بسازید یا چیزی را بخرید که آن را تکمیل کند همانطور که در شکل بالا می بینید کرسی های عثمانی به نوعی میزی است که زیر پای شما قرار می گیرد و باعث می شود شما به راحتی پای خود را بالا بگذارید

 

صندلی مطالعه خیلی بزرگ

بعضی افراد ترجیح می دهند صندلی مطالعه ای بیش از اندازه بزرگ داشته باشند، زیرا می تواند یک پتو بزرگ و یک بالش یا هر دو را در خود جای دهد. اگر حیوان خانگی یا کودکانی دارید که مایل به نشستن و بازی در اطراف شما هستند، صندلی مطالعه بزرگ گزینه ای مناسب برای شماست. این روزها یک صندلی یا صندلی مطالعه بیش از حد بزرگ گاهی اوقات به عنوان "صندلی و نصفی" شناخته می شود - این بدان معنی است که  صندلی بزرگتر از صندلی متوسط مطالعه شما می باشد.

زیبایی شناسی و سبک

فراتر از عوامل مرتبط با راحتی صندلی مطالعه، سبک کلی نیز بسیار مهم است. بهترین چیزی که واقعا برای همه چیز وجود دارد، این است که آیا شما به دنبال یک صندلی مدرن جدید، یک صندلی مدل اواسط قرن بیستم، یک صندلی فرانسوی یا چیزی بین آنها هستید. صندلی های مطالعه  دسته برگردان، مانند صندلی چستر فیلد (یقه انگلیسی)، مورد علاقه هستند، زیرا آنها دارای پشتی باریک  لهستانی هستند که جلا داده شده و حمایت می شود، و نیز کفی ضخیم و راحتی دارند. با این حال، ممکن است برای سلیقه شما خیلی زنانه یا اروپایی باشد. از نیمه ی دوم قرن بیستم، صندلی های سالن دانمارکی تمیز و براق هستند، اما ممکن است برای سبک شخصی شما خیلی مردانه و خشک باشند. اگر از پیروی یک سبک خاص هراس دارید، چیزی را با سبک سنتی انتخاب نمایید. شما همیشه می توانید نمونه های متضاد، برش کاری های گرد، و یا حتی یک بالشت راحتی ساده را به آن اضافه کنید.

صندلی مطالعه مناسب آن است که سالها ماندگار باشد - حتی اگر آن را چندین بار در طول زندگی خود تعمیر نماییم. هر صندلی مطالعه که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که هر وقت نشستید، احساس راحتی می کنید.