تخت کودک و نوجوان

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تخت کودک و نوجوان

سرویس خواب کودک نوجوان:

وجود اتاقی با شرایط و ویژگی های مناسب کودکان در هر خانه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است.برای مثال توجه شود که نورگیرترین ، بی صدا ترین اتاق را در منزل به اتاق کودک اختصاص دهیم. در سالهای اول زندگی کودک بهتر است از رنگی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده شود که بسیار ملایم باشد و به این نکته توجه شود که سرویس خواب کودک با رنگ دکوراسیون اتاق کودک همخوانی داشت باشد. تختخواب اتاق کودک اولین وسیله ای است که هر پدر و مادری برای فرزند خود تهیه می کند. داشتن خوابی راحت و امن برای کودک اولویت والدین است. با توجه به دکوراسیون اتاق کودک می توانید بهترین نوع تخت خواب کودک را بر اساس نیازهای خود برای فرزندتان تهیه کنید.  در ادامه نکات مهمی در مورد انواع تخت خواب را برایتان بازگو می کنیم .

انواع سرویس خواب کودک :

سرویس خواب نوزاد :

این سرویس خواب هم از ابتدا فقط مختص دوران نوزادی طراحی شده است و فقط در سالهای اول زندگی می توان از آن استفاده کرد . قابلیت تغییر سایز ندارند. در این مدل باید به ایمنی تخت و وجود لبه های بلند توجه ویژه ای شود .

 

سرویس خواب نوجوان :

این سرویس خواب از ابتدا مناسب نوجوانان طراحی شده و دارای طرحهای متنوع تر میباشد. اصول ساختار طراحی آنها به گونه است  که جادار تر و کاربردی تر باشد تا بتوانند جوابگوی نیازهای یک نوجوان باشند.

 

سرویس خواب نوزاد نوجوان :

این سرویس خواب ها قابلیت تغییر سایز دارند و می توانند برای 5 سال اول زندگی در حالت نوزاد از آنها استفاده کرد و بعد از 5 سال و بلند شدن قد کودک با ایجاد تغییراتی جزئی در نصب آن را در حالت نوجوان و به صورت بزرگتر استفاده کرد. در کل تلفیقی از دو مدل قبلی و  کاربردی تر است . تختخواب‌های نوزاد  نوجوان در سن‌های نوزادی و شیرخواری لبه‌های بلندی دارد که کم‌کم و با بالا رفتن سن کودک می‌توانید لبه‌های بلند آن را‌ بردارید. ارتفاع تخت هم با بالا رفتن سن  کودک تغییر می کند .تخت نوزاد هر روز باید تمیز شود. وجود یک پشه‌بند دور این تخت، نوزاد شما را از گزند حشرات دور نگه می‌دارد. لبه‌های بلند دور این تخت‌ها هم برای جلوگیری از سقوط نوزاد  روی زمین در نظر گرفته شده که بهتر است یکی از این لبه‌ها امکان باز شدن داشته باشند.

 

 

 

انتخاب تخت براساس قد، وزن و جثه :

بهتر است فاصله تخت از سطح زمین نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. درواقع یک تخت استاندارد با طرحی ساده همیشه قابل استفاده است و هیچ‌وقت هم از مد نمی‌افتد! تختی انتخاب کنید که کودک‌تان چند سال از آن استفاده کند، در انتخاب‌تان دقت بیشتری به خرج دهید. ابعاد تخت براساس وزن، قد و جثه کودک تعیین می‌شود.

 

ارتفاع تخت :

اگر کودک شما شیرخوار نیست، ارتفاع ۲۰، ۳۰ سانتی‌متری تخت از سطح زمین مناسب است . برای کودکان بزرگ‌تر که قدشان بلند‌تر است، فاصله ۳۰،۴۰ سانتی‌متر هم استاندارد است. اگر قد کودک بلند‌تر یا کوتاه‌تر از میانگین سنی‌اش باشد، این ارتفاع می‌تواند تغییر کند. این را هم بدانید که بد‌ترین فضا برای قراردادن تخت، زیر پنجره است .

 

ارتفاع تخت نباید به حدی باشد که پای کودک به زمین نرسد .یک تجربه کاربردی در این زمینه این است که برای بچه های با جنب و جوش بالا تختی با ارتفاع کم خریداری شود. اگر دو فرزند دارید و می خواهید تخت دو طبقه بخرید حتما دقت کنید تخت بالایی لبه های بلندتری داشته باشد.ارتفاع سقف منزل باید زیاد باششد تا بتوانید از تخت دو طبقه استفاده کنید. پس تخت های دو طبقه برای خانه هایی با سقف های کوتاه مناسب نیست.

 

 

 

 

 

جنس تخت :

بهتر است از نوع چوب (نئوپان ،ام دی اف ) باشد زیرا تخت هایی از جنس فرفوژه برای کودکان مناسب نیست و حتی بزرگسالان هم بهتر است تختی که لبه‌هایی تیزی دارد، انتخاب نکنند. از نظر زیبایی هم بهتر است از تخت هایی از جنس چوب استفاده شود چون علاوه بر به وجود آوردن  حس طبیعت به خوبی با هر دکوراسیونی ست می شود.البته که تخت های با جنس تلفیقی از چوب و فلز هم در بازار موجود می باشد.

 

 

 

اگر انتخاب شما تخت های چوبی برای فرزندتان است همیشه هنگام خرید چوب تخت را بو کنید.گاهی رنگ و روکشی که بر روی چوب های تخت قرار می گیرد بوی بسیار تند و آلرژی زایی دارند و ممکن است باعث ایجاد مشکل در سیستم تنفسی کودکتان شود.

ابعاد تخت :

به طور کلی و استاندارد ابعاد تخت هایی که در بازار موجود است طولشان 70 سانتی متر و عرضشان 130 سانتی متر است .ارتفاع تخت باید حدود ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر بلندتر از قد کودک باشد. عرض مناسب برای تخت یک نوجوان ۹۰ سانتی‌متر است . البته اگر قد همین نوجوان بلند‌تر از یک نوجوان معمولی باشد، این عدد تا ۱۱۰ سانتی‌متر هم قابل افزایش است. بهتر است همیشه کشویی در زیر تخت طراحی شده باشد تا کودک به دلیل ارتفاع کم کشو براحتی بتواند از آن استفاده کند و در مصرف فضا برای وسایلش استفاده بهینه شده باشد .

 

کمد و داور :

اغلب سرویس خواب های کودک شامل کمد و دراور هستند . گاهی ممکن است سرویس خوابی که انتخاب می کنید کمد شیشه ای برای اسباب بازی و دکوری هم  داشته باشد . همواره  در خرید دقت کنید که ایمنی این وسایل رعایت شده باشند و همیشه متناسب با فضای اتاق کودکتان ملزومات سرویس خواب را تهیه کنید . زیرا یکی از اصولی ترن نکات طراحی اتاق خواب کودک خلوت بودن و جلوگیری از شلوغ بودن است .