یخچال نوشیدنی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

یخچال نوشیدنی

اکثر مردم بر این عقیده هستند که هرچه یک دستگاه قیمت بیشتری داشته باشد، آن دستگاه بهتر است و عملکرد بهتری خواهد داشت. اما طراحی و توزیع یخچال های نوشیدنی نشان داد که همیشه هم این قاعده درست نیست. در مورد تهیه ی هر دستگاهی لازم است نیاز خودتان را در نظر بگیرید. اگر گران‌ ترین و آخرین مدل یخچال و سرد کن ها را هم بخرید اما نیازی به استفاده از تمام امکانات آن نداشته باشید درواقع پولتان را دور ریخته اید. برای مثال امکاناتی که یک یخچال فریزر هوشمند دارد در اکثر مواقع برای بسیاری از افراد مسن و سن بالا کاربردی ندارد. پس قبل از هر تصمیمی برای تهیه ی همچین دستگاهی حتما مطلب ما را بخوانید.

 

انواع یخچال فریزر و سرد کننده

 

یخچال فریزرهای عمیق و مستقل

این مدل‌ از یخچال ها مستقل هستند و از هر نظر طراحی زیبایی دارند. همچنین  نقش بسزایی در دکوراسیون منزل شما می گذارد. همچنین می توانید آن ها را در هر مکانی به دلخواه خود قرار دهید. تنها ایراد آن فضای زیادی است که از شما می گیرد.

 

یخچال‌های یکپارچه با پیشخوان

یخچال یک پارچه با پیشخوان به گونه ای طراحی شده که عمق کمتری دارد و می تواند به‌ صورت کامل بین کابینت ها قرار بگیرد تا دکور آشپزخانه با کابینت ها، یکپارچه باشد.

 

فریزر بالا

از جمله قدیمی ترین مدل های یخچال می توان به این مدل اشاره کرد. قسمت بالایی فریزر و قسمت پایینی، یخچال است. ایرادی که به این مدل وارد است نیاز به خم شدن مداوم در طی روز برای دسترسی به یخچال است.

 

فریزر پایین و ساید بای ساید

در این نوع طراحی قسمت پایینی فریزر و یخچال بالا قرار دارد. این سبک از طراحی یخچال در میان مردم و طراحان خیلی محبوب شده است. یخچال و فریزر را در این مدل از یخچال ها در کنار هم داریم. در واقع به دلیل تقسیم شدن به دو قسمت نمی توان در این مدل از یخچال ها مواد حجیم را جا داد و فضای زیادی را هم اشغال می کنند.

 

دوقلو

بهترین راه‌ برای خانواده های پر جمعیت و یا خانواده هایی که خرید زیادی در روز دارند، یخچال‌ های دوقلو هستند. از ساید حجیم‌‌ تر هستند و دو بخش یخچال و فریزر مستقل دارند. در هر حال باز هم فضای زیادی اشغال می کنند. 

 

سرد کننده‌ های ستونی

سرد کننده هایی هستند که تمام یخچال یا تمام فریزرهستند. در طراحی و تولید این محصولات از نظر ابعاد و کارایی، به سفارش کاربر توجه می کنند.

 

سرد کن ‌های کامپکت یا یخچال نوشیدنی

یخچالی که در ابعادی جمع و جور است از هر یخچالی کارامد تر است. از این نوع یخچال ‌ها در هر مکانی می ‌توان استفاده کرد. چه روی پیشخوان منزل، در اداره و در سالن‌ های نمایش. این مدل یخچال را به عنوان یخچال نوشیدنی می شناسند چرا که می توان از آن به‌ عنوان خنک‌ کننده‌ی نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های کوچک استفاده کرد. این دستگاه می تواند بدون آسیب دیدن کمپرسور در هر فضایی قرار بگیرد.

 

جمع بندی

این‌ که کدام مدل را برای استفاده و خرید انتخاب می کنید به سلیقه، بودجه و دکوراسیون و فضای موجود در آشپزخانه ی شما برمی گردد. در بسیاری از اداره ها نیاز به یک خنک کننده صرفا برای خنک کردن نوشیدنی ها است. اما در نهایت برای افرادی که به دنبال یک خنک کننده و خنک نگهدارنده ی نوشیدنی آن هم با کمترین اشغال کنندگی فضا هستند، یخچال نوشیدنی پیشنهاد می شود.

 

در خرید یخچال نوشیدنی به این نکات توجه کنید

ابعاد

اولین نکته فضایی است که در آشپزخانه دارید. متناسب با فضایی که برای قرار گیری این مدل یخچال در نظر گرفته اید، ابعادش را انتخاب کنید. عرض، ارتفاع و عمق محدوده ی انتخابی را قبل از خرید اندازه‌ گیری کنید. برای جلوگیری از داغ شدن حداقل 2 سانتی متر فضای تنفس در اطراف دستگاه در نظر بگیرید.

 

فضای باز شدن درب

هنگامی که این یخچال را کنار دیوار می گذارید جهت باز شدن در را درنظر بگیرید که رو به دیوار نباشد. حداقل پنج سانتی‌ متر باید فضا برای چرخیدن لولاها در نظر بگیرید.

 

فضای داخلی 

 یخچال نوشیدنی حجمی معادل ۵ تا ۷ فوت مکعب دارد. بسته به نیازتان این فضای داخلی را تعیین کنید.

 

موتور اینورتر خطی 

استفاده از کمپرسور‌های پیشرفته از جمله مهم ترین ویژگی های یک یخچال است. دقت کنید که حتما از موتورهای خطی اینورتر استفاده شده باشد. استفاده از این فناوری سبب می شود هزینه‌ ی برق مصرفی دستگاه، کمتر شود. از آن جایی که این نوع موتور راه‌ اندازی نرم با آمپر پایین دارد، با سرو صدای اضافه و صدمه خوردن سایر قطعات روبرو نخواهید شد. همچنین استهلاک دستگاه پایین و عمر آن طولانی تر می شود.

 

جنس بدنه‌ 

بدنه ی بسیاری از دستگاه ها را از جنس استیل ضد زنگ طراحی می کنند. علاوه بر زیبایی یخچال را ایزوله کرده و مانع از هدر رفتن انرژی می شود. جنس استیل علاوه بر لوکس بودن از نظر استحکام در برابر رطوبت، ضربه و زنگ‌ زدگی هم دارای مقاومت بالایی هستند. توجه کنید که بعضی از شرکت‌ ها به جای استفاده از استیل مرغوب، از فولاد کربن با پوشش مشابه استیل، رنگ یا لمینت استفاده می‌ کنند که این امر باعث حساسیت نسبت به اجسام تیز مانند چاقو و مداد می ‌شود می شود و بدنه راحت خط می‌افتد.

 

نورپردازی

درون یخچال برای نورپردازی مناسب چراغ‌ هایی تعبیه می شود. وجود نور مناسب مهم است چرا که اگر نورپردازی داخل دستگاه ضعیف باشد ممکن است در پیدا کردن برخی از مواد دچار مشکل شوید.

 

فیلتر تصفیه‌ی هوا

برای جلوگیری از پخش شدن بوی نامطبوع، فیلتر تصفیه‌ی هوا و ضد باکتری برای آن در نظر گرفته می شود. این فیلترها از جنس کربن هستند. به وجود فیلتر دقت کنید. برچسب انرژی و گارانتی دقت کنید که گارانتی دستگاه شما معتبر باشد. نکته ی بعدی درجه ی انرژی است. در وسایل برقی رده ی مصرف انرژی بسیار حائز اهمیت است.

 

برای افزایش عمر یخچال به این موارد دقت کنید

هر چند وقت یک بار ذره های گرد و خاک را از روی کویل ‌ها و فشرده ‌سازهایی که در پشت یخچال وجود دارند، بزدایید. در سال یک یا دو مرتبه نوار دور در یخچال را تمیز کنید. بودن جرم روی نوار باعث خوب بسته نشدن در یخچال و در نتیجه راه یافتن هوا و رطوبت به درون آن و هدر رفتن سرمای یخچال می شود که در نتیجه فشار روی موتور افزایش پیدا می کند و از عمرش کاسته خواهد شد. فیلتر هوای یخچال باید هر 6 ماه یکبار عوض شود تا هوای درون یخچال تمیز بماند.