چای ساز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

چای ساز

چای یکی از معروف ترین نوشیدنی هایی است که با زندگی ما ایرانی ها عجین شده است. نوشیدن چای مزایای زیادی دارد. اکثر مردم بر این باور هستند که بهترین چای ساز، چایی سازی است که بخار زیادی تولید کند و هر وقت و هر چقدر که بخواهند چای بنوشند، چای ساز آماده باشد. انتخاب بهترین چای ساز، به شما فرصتی برای تجربه بهتر نوشیدن چای را می دهد. شما می توانید از تنظیم خودکار و تایمر برای افزایش دقت و گرفتن بهترین نتیجه برای چای مورد علاقه خود استفاده کنید. برای گرفتن این نتیجه می توان از کتری های سنتی و چای سازها استفاده کرد. بهترین چای ساز هم دارای مخزن آب، المنت گرمایشی و قوری است. قسمتهایی که با کمک هم باعث جوش آمدن آب و دم کشیدن چای می شوند. بهترین چای ساز با دوام بوده و کارکرد ساده ای دارد، و چای خوش طعمی را به شما ارائه می دهد.

کتری های ااکتریکی و چای سازها باهم تفاوت هایی دارند. شما باید بدانید این تفاوت ها چیست و هرکدام چه عملکردی دارد. کتری برقی آب را با سرعت به جوش می آورد و چای ساز هم همین کار را انجام میدهد با این تفاوت که چای ساز برای شما چای هم دم میکند. کتری های الکتریکی نمی توانند آب را در دمایی که ما میخواهیم به جوش آورند. به یاد داشته باشید در حالی که برخی از چای ها فقط  به آب جوش نیاز دارند، چای های دیگر مانند چای های گیاهی خاص، نیاز به 180 درجه سانتی گراد حرارات دارند. این جایی است که به چای ساز برقی نیاز پیدا می کنیم. چای سازهای الکتریکی به طور خاص برای گرم کردن آب با درجه های مختلف و دم کردن چای طراحی شده اند.

 

 

نکات مهم در مورد چای ساز

انواع مختلف با طیف وسیع کیفی و طرح های مختلف چای سازها در بازار وجود دارد. اگر اطلاعات زیادی در مورد چای سازها ندارید برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید ممکن است تصمیم گیری برای شما کمی دشوار باشد. حال نوبت این است که بدانید به چه اطلاعاتی در مورد این وسیله نیاز دارید. بهترین چای ساز بدون نیاز به لوازم اضافی، چای را دم و به سرعت آب را جوش می آورد که شما در مصرف چای و مهمتر از آن در وقت صرف جویی خواهید کرد. قبل از خرید چای ساز اطمینان حاصل کنید که مدل مورد نظر شما دارای تظیمات درجه حرارت می باشد. چای سازی با کیفیت ساختاری بالا را خریداری کنید زیرا چای ساز های با کیفیت تر، درجه حرارت دقیق تری داشته و دارای تنظیمات آسانتر می باشند. بعضی مردم چای را بلا فاصله پس از دم کردن مصرف می کنند ولی شما ممکن است چای را بلا فاصله پس از گرم و دم کردن ننوشید. پس لازم است که چای ساز گرما را بخوبی در خود محفوظ نگه دارد. با این کار شما هم در وقت و هم در مصرف برق صرفه جویی خواهید کرد. بهترین چای سازها می توانند تا دقایقی پس از گرم کردن دمای اب را گرم نگه دارند پس سعی کنید با توجه به بودجه ای که در دست دارید بهترین انتخاب را داشته باشید. برخی از چای سازها از جنس فولاد ضد زنگ می باشند که استفاده از این آلیاژ، طرح هایی محکم، ضد زنگ و با دوام را ایجاد می کند. هچنین نکته قابل توجه دیگر این است که چای سازی را انتخاب کنید که شستشوی آن راحت باشد.

 

 

انواع چای ساز

امروزه دو نوع چای ساز تولید می شوند. نوع اول چای ساز های بی قوری و نوع دوم چای ساز های با قوری هستند. چای ساز بی قوری همانطور که از اسم آن معلوم است دارای یک مخزن آب می باشد. این دستگاه جزو لوازم برقی محبوب است زیرا نسبت به چای ساز با قوری فضای کمتری را در آشپرخانه اشغال می کند در عین حال همان کاربری را دارد. اما اگرمی خواهید برای تعداد بیشتری از افراد چای آماده کنید باید از چای ساز با قوری استفاده کنید. همانگونه که می دانید چون مخزن آب جوش از مخزن دم کردن چای جدا است لیوان های بیشتر را میتوانید از چای تازه پر کنید.

 

امکانات متفرقه چای سازها

در رابطه با حجم چای سازها، چای سازی با حجم یک و نیم لیتر برای خانواده ای چهار یا پنج نفره کافی است. چای ساز ها دارای امکانات مختلفی هستند. بعضی ها تایمر دارند که شما بتوانید به عنوان مثال برای نیم ساعت دیگر چای آماده داشته باشید و یا دارای بوق یا چراغ هشدار نیز هستند. هر چای ساز دارای لوازم جانبی نیز می باشد. از جمله لوازم جانبی می توان به صافی چای، دهانه مخزن آب و نشانگر روی بدنه جهت اطلاعه از میزان آب داخل مخزن اشاره کرد.

 

 

جنس چای ساز

چای ساز ها از جنس شیشه، فلز و پلاستیک هستند که در ادامه به مزایا و معایب آنها شاره خواهیم کرد. چای ساز پلاستیکی نسبت به دوگونه دیگر بسیار سبک است. ولی با توجه به جنس پلاستیک آن ممکن است کمی آب را طعم دار کند و گفته شده که بخاطر مواد مضر پلاستیک، بهتر است در مجاورت دمای بالا قرار نگیرد، هر چند چای سازهای پلاستیکی به گفته سازندگانشان در حرارت بالا مقاوم هستند. چای ساز شیشه ای نسبت به نوع پلاستیکی آن سنگین تر و نسبت به فلزی سبک تر است. جنس شیشه به این چای ساز ها جذابیت و محبوبیت خاصی بخشیده است و با طراحی مدرن و شیک چهره یک چای ساز با طرح  محصولات امروزی ساخته است. از معایب چای ساز شیشه ای میتوان به رسوب کردن آن درطول زمان اشاره نمود. آخرین مورد جنس فلزی است این نوع نسبت به دو جنس دیگر سنگینتر ولی با دوام تر است . به عنوان مثال اگر چای ساز از دست شما بیفتد، پس از شکستن، آب جوش میتواند باعث سوختگی شود ولی اگر از نوع فلزی استفاده کنید درصد این اتفاق به طور چشمگیری کمتر می شود. ولی این جنس عیبی بزرگ دارد که پس از جوش آمدن آب بدنه هم داغ می شود.