ساندویچ ساز

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

ساندویچ ساز

هر کس سعی می کند زمان پخت و پز و خوردن غذا را به حداقل برساند. بنابراین چه چیزی می تواند سریعتر از ساندویچ های خوشمزه آماده شود؟ برای افزایش راحتی در آشپزی، دستگاه خاصی توسط مخترعانی خاص ساخته شد. در ادامه این مطلب ما درباره چگونگی انتخاب یک ساندویچ ساز الکتریکی صحبت خواهیم کرد. ساندویچ ساز الکتریکی (ساندویچ توستر) یکی از لوازم آشپزخانه برای پخت ساندویچ با برق است. کار ساندویچ ساز بسیار ساده بوده و هیچ عمل خاصی را نیاز ندارد به این صورت که تکه نانی را در آن قرار داده، مواد ساندویچ را روی آن می چینیم و تکه نان دوم را روی آن قرار می دهیم و ساندویچ ساز شروع به حرارت دادن به نان ها می کند، در نتیجه یک ساندویچ با نانی گرم و ترد آماده می شود. ساندویچ سازها یکی از بهترین و جالبترین لوازم آشپزخانه هستند که می توان برای خانه تهیه نمود. ساندویچ ساز خود را می توانید با لوازم دیگر نظیر ماکروویو و سرخکن ست کرده و از یک مارک استفاده کنید. 
 

همه ساندویچ ساز ها در هنگام ساخت ساندویچ، نان را به صورت برشته و ترد در می آورند. برخی از ساندویچ ساز ها دارای ویژگی های اضافی مانند گریل هستند که اجازه می دهد مواد غذایی که دوست دارید را سرخ یا کباب کنید. از آنجا که ساندویچ ساز در داخل خانه است، لازم نیست که در مورد آب و هوا و منطقه زندگی خود نگرانی داشته باشید. اگر چه ساندویچ ساز مزایای زیادی دارد، اما مواردی وجود دارد که همیشه باید در هنگام خرید آن را در نظر داشته باشید. هنگام خرید یک ساندویچ ساز بسیار مهم است که جنس سطح آن را بررسی کنید. همیشه به یاد داشته باشید که یک ساندویچ ساز خوب دارای سطح غیر فلزی و یا تفلون است. ساندویچ ساز ها با سطوح تفلون دارای بهداشت بهتری بوده و شستشوی آن ها هم بسیار ساده تر است. در زیر لیستی از مواردی که در خرید ساندویچ ساز به شما کمک می کند را می توانید مشاهده نمایید.

 

 

دستگیره ساندویچ ساز

بسیار دیده شده است که مردم هنگام کار با ساندویچ ساز باعث شکسته شدن دسته آن شده اند. این مشکل معمولا به این دلیل است که کاربران به دنبال یک دستگاه ارزان تر هستند، که در این صورت احتمالا دستگیره ها پلاستیکی بوده و با آوردن کمی فشار به دستگیره باعث شکسگی آن می شوند. به دلیل گرم و سرد شدن دستگاه و در نتیجه دستگیره ها، به مرور زمان دستگیره های پلاستیکی شکننده تر می شوند. دستگیره های پلاستیکی از لحاظ قدرت با دستگیره های فولادی اصلا قابله مقایسه نیستند. بنابراین، توصیه می شود که شما بهای بیشتری را صرف کرده و یک ساندویچ ساز با دسته های فولادی که با دوام تر است خریداری کنید.

قیمت ساندویچ ساز

یکی دیگر از عوامل مهم که در خرید ساندویچ ساز باید در نظر گرفته شود، قیمت آن است. با وجود اینکه ما توصیه میکنیم برای خرید ساندویچ سازی بهتر هزینه اضافی را بپردازید، این بدان معنی نیست که باید با قیمت بالای دستگاه کنار بیایید. شما باید بودجه برای خرید این دستگاه را در سطحی نسباتا متوسط نگه دارید و به جای خرید یک محصول ارزان قیمت، نام تجاری را انتخاب کنید که دستگاه هایی با بهترین قیمت و عملکرد را برای شما عرضه می کنند.

 

 

اندازه و صفحه های ساندویچ ساز

رایج ترین ساندویچ ساز ها دارای ابعاد کوچک می باشند. هنگام خرید این لوازم آشپزخانه، در نظر داشته باشید که اندازه ساندویچ شما به اندازه صفحه ساندویچ ساز تان بستگی دارد. اگر شما یک ساندویچ ساز با اندازه بسیار کوچک را خریداری کنید، بوسیله آن نمی توان ساندویچ های متوسط و بزرگ را آماده نمود. بر خلاف آن، خرید یک ساندویچ ساز بزرگ، اجازه می دهد بتوانید ساندویچ های کوچک را هم آماده کنید. به علاوه، خرید ساندویچ ساز کوچک یا بزرگ به تعداد افراد خانوادتان هم بستگی دارد. دستگاه های مختلف می توانند تعداد خاصی از ساندویچ ها را آماده کنند. این میزان به اندازه ساندویچ ساز و تعداد جای ساندویچ هر صفحه بستگی دارد. به عنوان مثال، در یک ساندویچ ساز با دو مکان مربع شکل می توانید دو ساندویچ مربعی یا چهار ساندویچ مثلث شکل آماده کنید. امروزه، مدل هایی با توانایی تهیه 4 تکه مربع شکل (8 تکه مثلثی) ساخته شده اند.

 

 

ویژگی های ساندویچ ساز

بسیاری از ساندویچ سازهای مدرن با ویژگی های مختلف، برای کاربری های مختلف ساخته می شوند، و قیمت این محصولات بر این اساس متفاوت می باشد. اگر فقط به دنبال ساندویچ ساز ساده هستید یا میخواهید ساندویچ سازی بدون هیچ گونه ویژگی اضافی خریداری نمائید، پس مجبور به پرداخت هزینه زیادی نخواهید بود. ولی اگر به دنبال ساندویچ سازی با ویژگی های عالی می گردید می توانید ساندویچ سازی با قابلیت پخت و آماده سازی مواد غذایی مانند تخم مرغ و پنکیک، یا حتی گوشت قرمز و غیره را خریداری نمائید. عایق حرارتی ساندویچ ساز آشپزخانه برای جلوگیری از سوختگی در فرایند پخت و پز کمک می کند. در عین حال، بهتر است که کل سطح بیرونی ساندویچ ساز عایق بندی شده باشد و بهتر است مدلی که خریداری می کنید دارای عایق حرارتی باشد. هر ساندویچ ساز دارای یک قطعه برای جلو گیری از باز شدن ناگهانی درب و عواقب ناگوار آن در طول عملیات پخت می باشد. همچنین ساندویچ ساز های دارای تایمر به تعیین زمان دقیق فرایند پخت، کمک می کنند. هر ساندویچ ساز قبل از قرار دادن ساندویچ در آن باید گرم شود که ساندویچ ساز ها برای اعلام آمادگی در پخت ساندویچ دارای نشانگری (معمولا بصورت چراغ) می باشند. ویژگی های مهم دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا بهترین ساندویچ ساز را خریداری کنید. با این حال، مواردی که در بالا ذکر شد قطعا مهمترین مواردی هستند که قبل از خرید ساندویچ ساز باید بدانیم.