دستگاه تست آلودگی آب

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

دستگاه تست آلودگی آب


به کمک شیمی مدرن، می توان هزاران مواد شیمیایی را، حتی در غلظت های بسیار پایین در آب تشخیص داد. امروزه ما از لیست روز افزون آزمایشاتی که در دسترس هستند می توانیم احساس غرور کنیم و اکثریت متداول این روش ها نیاز به آزمایشگاه های پیشرفته ای دارند. خوشبختانه ما آب را برای همه چیز تست نمی کنیم. مجموعه آزمایشات بسیار کوچکتر و عملی تر می تواند حس خوبی از کیفیت شیمیایی آب برای افراد داشته باشد. خبر خوب این است که نسخه های نیمه حرفه ای این تست ها برای شرایطی که بودجه محدود است، وجود دارد. شکی نیست که آب مهم است. آب 70.9 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و برای تمام انواع شناخته شده زندگی که به آب بستگی دارد، حیاتی است. مهم است که از سلامت این ماده حیاتی اطمینان حاصل شود. تعداد روزافزون مشکلات زیست محیطی که عمدتا توسط انسانها ایجاد می شود (کارخانه ها، تاسیسات تصفیه فاضلاب، معادن زیرزمینی، چاه های نفتی، مخازن نفت و کشاورزی، رسوب اسید از هوا، ترافیک، آلاینده ها که گسترش یافته از طریق رودخانه ها یا آلاینده ها که آب را از طریق آب های زیرزمینی وارد می کنند) زندگی روزمره بر روی زمین را تهدید می کند.

 

 

شاخص های کیفیت شیمیایی آب

سوال بعدی این است که آب را برای چه آزمایش می کنیم؟ یونیسف برای نظارت بر مواد شیمیایی اولویت بندی فلوراید، آرسنیک و نیترات را توصیه می کند. در مناطقی که زمین به طور طبیعی غنی از مواد معدنی حاوی فلورین و آرسنیک است، سطوح آب آشامیدنی می تواند به اندازه کافی بالا باشد که مورد استفاده قرار گیرد، درصورتی که  برای سلامتی انسان ها خطر داشته باشد. بری فلوراید یک کیت آزمایش دیسک رنگی در دسترس است. با این حال، رنگ سنج های دیجیتال قابل حمل اغلب به دلیل نگرانی ها در مورد دقت، ترجیح داده می شود. گزینه های آزمایش قابل حمل برای آرسنیک محدود هستند. این آلودگی بهتر است در یک آزمایشگاه اندازه گیری شود. کیت آزمایشگاهی قابل حمل در دسترس هستند، اما آنها نسبتا پیچیده بوده و نیاز به انجام دادن چندین مرحله دارند. اگر چه میزان آرسنیک اندازه گیری شده با این کیت های آزمایش ممکن است نادرست باشد،با این حال، کیت ها آرسنیک را در تقریبا همه نمونه هایی بیش از 100 میکروگرم در لیتر (μg / L) را تشخیص می دهند. بنابراین یونیسف با انجام آزمایشات آرسنیک، گزارش بدست آمده از نتایج را برای نظارت بر آرسنیک اطلاع رسانی نمود و آن را با استفاده از یک مرجع غلظت، 50 وات / لیتر مشخص نمود. (استاندارد آب آشامیدنی در بسیاری از کشورها که تحت تاثیر آلودگی آرسنیک طبیعی قرار دارد.)  TDSشامل ترکیبی از نمک های معدنی که بیشتر سدیم، کلرید، پتاسیم، کلسیم و منیزیم است. به جای آزمایش با قطعات خاص، TDS با هدایت آب از یک متر دیجیتال اندازه گیری می شود. هیچ نوار تست یا کیت دیسک رنگی در اینجا وجود ندارد، و مقدار ها را رابطی به گوشی همراه و یا صحفه نمایش خود دستگاه وصل شده و نمایش داده می شوند. نوار تست pH و آزمون دیسک رنگی به طور قابل توجهی در دسترس هستند. دستگاه pH متشکل از الاکترود، گزینه هایی پیشرفته تر و گرانتر هستند. pH اندازه گیری فعالیت یون هیدروژن است، به این معنی که به ما نشان می دهد که آب اسیدی یا بازی است. pH یک آلاینده نیست، اما یک متغیر اصلی شیمیایی است. این رفتار سایر مواد شیمیایی از جمله اثر کلر باقی مانده در برابر آلودگی میكروبی را شامل می شود. تغییرات ناگهانی در pH نیز می تواند باعث نابودی گیاهان، ایجاد آلودگی در آب های تصفیه شده یا طبیعی شود که علت آن به طور مثال می تواند تخلیه غیر قانونی زباله صنعتی در آب رودخانه ها باشد. 

 

 

آلودگی آب و نیاز به دستگاه تست آلودگی

آلودگی رودخانه ها، دریاچه ها و اقیانوس ها در سراسر جهان آب آشامیدنی را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه سلامت انسان و محیط زیست را به مخاطره می اندازد. دومین مورد، مهمترین نگرانی زیست محیطی، آلودگی هوا است. هر گونه تغییر یا اصلاح در کیفیت شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی آب است که اثر مضر را بر روی هر موجود زنده که آب را می نوشد، یا در آن زندگی می کند، می گذارد. این آلودگی ممکن است بلافاصله به سلامتی ما آسیب نرساند، اما پس از نوشیدن طولانی مدت آب آلوده می تواند مضر باشد. همچنین می تواند مواد مورد نیاز برای استفاده مورد نظر را نداشته باشد. آلودگی آب شامل آب های سطحی و آب های زیرزمینی است که ممکن است مجموعه ای از آلودگی ها و باکتری هایی را که به عنوان منشا بیماری شناخته می شوند، دارا باشد. آلودگی آب می تواند به طرق مختلفی رخ دهد. دو منبع اصلی آلودگی یعنی باکتری و آلودگی شیمیایی وجود دارد. آلودگی باکتری ها معمولا توسط سطوح کولیک در مدفوع پس از نوشیدن آب اندازه گیری می شود.
 

خرید دستگاه تست آلودگی

امروزه یکی از دقدقه های ما آب است که باید به میزان پاکیزگی آن به طور جدی اهمیت دارد. شما می توانید برای تست آلدوگی آب مصرفی خود و خانواده تان یکی از دستگاه های تست آودگی آب را خریداری نمایید. کافی است با خواندن مقاله بالا و بدست اوردن اطلاعات کافی در مورد آلودگی های آب و همچنین اطلاع مدل مورد نیاز خود، این کالا را خریداری نمایید. به طور مثال دستگاه تست آلودگی دستی میزان PH  و TRS و همچنین میزان اکسیژن آب را اندازه گیری می کند.