توستر

(1)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
توستر مونوتک مدل mbt-1399 s
621000
ارسال رایگان

توستر

توستر یکی از  وسایل برقی است که می توان با آن نان  را گرم و تازه نگه داشت. نحوه عملکرد توستر به این صورت است که  این دستگاه امواج و تابش اشعه مادون قرمز برای برشته نگه داشتن نان به کار می‌برد. زمانی که نان داخل دستگاه توستر قرار داده می شود، اشعه مادون قرمزی توسط دستگاه ایجاد می شود که  مواد غذایی و نان را گرم نگه می دارد. بیشتر توسترها جا برای قراردادن دو یا چند تکه نان دارند. توستر های دو تکه  طرفداران زیادی در بین خانم های خانه دارند؛ چرا که  آشپزخانه نیز جای زیادی را اشغال نمی کنند.

توسترهای دیگری که امروزه در بازار موجود می‌ باشند چهار تکه هستند  که  عموما برای خانواده های شلوغ با تعداد نفرات بالا که موقع صبحانه دور هم جمع می شوند مناسب می‌باشند. این توسترها شبیه ماکروویو هستند هنگام خرید این مدل توسترها نکته ای که پیش از خرید باید مدنظر قرار دهید این است که توستر های چهار تکه خیلی حجیم تر از توسترهای دو تکه می‌ باشند؛ طوری که جای بیشتری از محیط آشپزخانه را اشغال می کنند. اگر آشپزخانه بزرگی ندارید و یا فضای کمی می خواهید برای توستر در نظر بگیرید به عنوان جایگزین می توانید توستر های دو تکه ای مورد استفاده قرار دهید که شیار باریک و بلند تری دارند تا به راحتی بتوانید چهار تکه نان را در آن قرار دهید. 

 

توسترها انواع مختلفی دارند که عبارتند از توسترهای ساده  و آون توسترها

توستر های ساده فقط برای گرم کردن نان کاربرد دارند؛ در حالی که نوع دیگر یا آون توستر ها کاربردهای دیگری هم به عنوان تست کردن وبرشته کردن نان دارند. همچنین این نوع هود به عنوان فر برای پخت و پزهای کوتاه مدت . مانند ذوب کردن پنیر روی غذاها و موادی که زمان پخت بالایی نمی‌ خواهند استفاده می شوند.

 

آون توسترها

آون توستر از جمله پرکاربردترین وسایل آشپزخانه شناخته می شود، که می توان با آن نان  را برشته کنید و در حالی که نسخه مینیاتوری از اجاق گاز نیز در اختیاردارید که کارهای کوتاه مدت را نیز انجام می دهد و انرژی و زمان کمتری نیز مصرف می کند. اگر فردی هستید که مهمونی های شبانه و دوره همی های بسیاری برگزار می کند داشتن یک فر به تنهایی برای برگزاری جشن و مراسم مختلف کافی نمی باشد؛ چرا که شما باید منتظر بمانید تا یک غذا کاملا آماده شود ودوباره تنظمات فر خود را اعمال کنید ومنتظر بمانید تا غذای بعدی پخته شود. مطمئنا همه ما دوست داریم یک فر دوقولو داشته باشیم، اما این راه ممکن است مقرون به صرفه نباشد در اینجا وجود یک وسیله کمکی برای شما بسیار مفید است. آون توستر بهترین گزینه برای شماست.

 

فواید آون توستر

 

بهترین جایگزین برای فر است : بسیاری از آپارتمان ها امکان دسترسی به اجاق فردار  را ندارند، مثلا لوله کشی گاز مناسبی ندارند، یا فضای مناسبی برای استقرار فر در آشپزخانه خود ندارند، در این حالت بهترین گزینه یک آون توستر است.

در فرایند آشپزی فضای بیشتری در اختیار شما می گذارد : اگر جزء آن دسته از افراد هستید که زیاد شیرینی می پزید، متوجه می شوید که فر شما قابلیت طبخ این شیرینی ها را به صورت همزمان ندارد. بنابراین در این حالت می توانید از آون توستر به عنوان یک وسیله کمکی استفاده کنید، در این حالت در وقت شما صرفه جویی می شود.

سریع گرم می شوند : این که بخواهید فر را روشن کنید تا فقط غذایتان را گرم کنید و یا نان را برشته کنید بسیار عذاب آور است. آون توسترها کوچکتر هستند به این معنی که در مدت زمان کوتاهی، گرم می شوند و به دمای مورد نظر می رسند، و شما به راحتی می توانید غذای خود را گرم کنید. همچنین عملکرد آنها بهتر از مایکروویو است.

انرژی و زمان کمتری صرف می کند : اندازه کوچکتر یک آون توستر باعث می شود انرژی و زمان کمتری صرف کند تا به دمای مورد نظر برسد. به همین دلیل سازگاری بهتری با محیط زیست دارند. اما در کشورهایی مانند ایران که هزینه برق بسیار بیشتر از گاز است، هزینه استفاده از این وسیله از فرهای گازی بیشتر است، البته با توجه به زمان کوتاهی که آون توستر استفاده می کند، ممکن است در برخی موارد هزینه کمتری به وجود بیاورد.

 

مهمترین فواید آون توسترها

دمای آشپزخانه را افزایش نمی دهد افرادی که در ساختمان های کوچک سکونت دارند  یا در خانه های خود تهویه ندارند، هنگامی که از فر استفاده می کنند احساس ناخوشایندی در آشپزخانه خود دارند. با استفاده از فر توسترگرمای کمتری تولید می کنید که در این زمان نیازی به به کارگیری دستگاه تهویه هوا نخواهید داشت.

دسترسی راحت : هنگام استفاده از فر،  باید مرتب فعالیت کنید؛ تا محتویات درون فر را بتوانید ببینید، این کار برای افراد سالمند و یا معلول بسیار دشوار است؛ طوری که به خودشان آسیب  میزنند. اون توستر مزیتی که دارد این است که برای این افراد مناسب تر است.

نظافت آسان: یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد نظافت توستر است. توستر به واسطه حجم کوچکی که دارد قابلیت شستشو بالایی دارد که از این نظر برای بسیار از افراد توستر اهمیت بیشتری نسبت به فر دارد. چرا که هنگام نظافت آن نیز خطراتی مانند سوختگی و بریدگی را ندارد. 

 

 

هرچقدر هم توستر مزایایی داشته باشد مانند هر دستگاهی دیگر دارای معایبی نیز می‌باشد و باید این واقعیت را بپذیریم که آون‌توسترها برق نسبتا زیادی مصرف می کنند و  به راحتی این مورد را می‌توان یکی از نقاط ضعف این توسترها به حساب آورد که البته با توجه به مدت زمان کوتاهی که از آن استفاده می‌شود قابل چشم پوشی است.

از  در واقع زمان گرم کردن طولانی مدت غذا در آون‌توسترها بسیار طولانی است یکی از نقطه ضعف‌های این دستگاه‌ها در مقایسه با ماکروویوها می‌باشد. بهتر است از توسترهای تنها برای نان استفاده کنید.

داغ شدن بدنه خارجی دستگاه نیز از عواملی است که ممکن است هم نقطه ضعف به حساب بیاید و هم کمی‌ برای کودکان خطرساز باشد. پس اگر درصدد خرید آون‌توستر هستید به این نکته توجه کنید و حتما این موضوع را به کودکانتان یادآوری نمایید.