رگال و قفسه

(18)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
9.99%-
کتابخانه سه طبقه DND مدل ولنجک
238000
214,224
ارسال رایگان
9.99%-
کتابخانه پنج طبقه DND مدل توچال
347000
312,335
ارسال رایگان
5.00%-
کتابخانه مدل روژانو آپارتمانی
2219000
2,108,050
ارسال رایگان
کتابخانه رویان جوانه جلیس
430000
ارسال رایگان
کتابخانه آبنوس کمجاچوب
902000
ارسال رایگان
کتابخانه مدل کلاسیک یاسمین
900000
ارسال رایگان
ویترین مدل لیلیان یاسمین
1190000
ارسال رایگان
کتابخانه نوین آرا مدل K4
322000
ارسال رایگان
کتابخانه نوین آرا مدل KD2
215000
ارسال رایگان
کتابخانه نوین آرا مدل KD3
284000
ارسال رایگان
کتابخانه نوین آرا مدل KW52
456000
ارسال رایگان
شلف و طبقه پلکانی مدل LACK
875000
ارسال رایگان
میز تحریر ویترین دار مدل یلدا کمجاچوب
1787000
ارسال رایگان
9.99%-
کتابخانه چهار طبقه DND مدل درکه
305000
274,531
ارسال رایگان
9.99%-
کتابخانه دو طبقه DND مدل تجریش
175000
157,518
ارسال رایگان
کتابخانه نوین آرا مدل K2
175000
ارسال رایگان
کتابخانه نوین آرا مدل K3
241000
ارسال رایگان
کتابخانه نوین آرا مدل KD4
361000
ارسال رایگان

رگال و قفسه

 

ما در حال حاضر در عصری زندگی می کنیم که در تمامی جوامع آن نوع پوشش و به اصطلاح خوشتیپ بودن یکی از مهمترین ملزومات برای انسان ها به شمار میرود.

 

این یعنی هر فرد در خانواده از پدر، مادر و حتی فرزندان همه دارای لباس های مختلف برای مکان ها و مناسبت های مختلفی هستند و بدون شک تمامی این لباس ها و پوشاک ها قیمت ها و ارزش های مختلفی دارند که می توان گفت اکثر انها گران قیمت می باشند . و به همین دلیل هیچ کس از هر طبقه ی اجتماعی لباسی را فقط یک بار نمی پوشد و بعد ان را دور بیاندازد همه می خواهند لباس هایی را که خریده اند برای چند بار استفاده کرده و حداقل چندین بار بپوشند. در اینجا است که پای رگال و قفسه ی لباس به میان می آید . 

 

 

 

تعریف رگال و قفسه 

رگال و قفسه دو مقوله ی کاملا جدا از هم بوده و می توان گفت که تقریباً هر دو یک کار را انجام می دهند ولی افراد با در نظر گرفتن چندین فاکتور یکی از انها را انتخاب می کنند .

 

فاکتورهایی مانند:

1.اندازه ی محیط و فضای موجود .

2 . نوع کاربری ( خانگی یا فروشگاهی )

3 . نوع البسه

به طور کلی رگال از 4 پایه و2 ستون و یک محور نگهدارنده ساخته می شود که لباس ها با چوب لباسی به طور کاملا صاف و اویزان در آن قرار می گیرند . البته رگال به شکل های مختلفی وجود دارد که شایع ترین آنها رگال خطی و رگال گرد می باشد . از حسن های رگال می توان به چروک نشدن لباس ها، سهولت در دیدن و انتخاب کردن و برداشتن و گذاشتن راحت لباس اشاره کرد.

 

 

 

قفسه

قفسه وسیله ای است که از دیرباز بشر از آن برای چیدمان و مرتب کردن و جداسازی دسته ای یا گروهی از ان استفاده کرده است. استفاده از قفسه فقط به لباس محدود نمی شود و برای وسایل مختلفی مانند : کتاب، دارو و وسایلی از این قبیل استفاده می شود. 

 

 

دلایل استفاده ی بیشتر رگال و قفسه از کمد

اگر ما تمامی لباس های خود را درون کمد بگذاریم صد در صد ممکن است که یکی از این مشکلات برایمان به وجود بیاید و یا حتی بیشتر، مانند :

 

چروک شدن لباس ها

بهم ریختگی و بی نظمی شدید در چیدمان لباس ها که ممکن است در مواقع نیاز به یک لباس خاص مورد نظر کلی وقت مان را گرفته و برای ما مشکل ایجاد کند.

و یا گیر کردن قسمت های مختلف بعضی لباس ها به هم که مثلا گیره یا سگک دارند که باعث پاره شدن دیگر لباس ها شوند.

البته به تازگی کمد هایی وارد بازار شده اند که به نوعی در خود رگال یا قفسه های مختلف دارند که این نوع کمد ها بسیار مناسب تر و کاربردی تر از کمد های قدیمی هستند. البته مشروط به آنکه در ساختمان های کوچک امروزی جایی برای نصب این نوع کمد ها در نظر گرفته شده باشد.

کمد امروزه بیشتر برای استفاده در منازل ساخته می شود ولی همان طور که می دانید مثلا به هیچ عنوان از یک کمد برای مصارف فروشگاهی استفاده نمی شود. زیرا شرط اول در صنعت فروش سهولت در دیده شدن اجناس و راحتی در برداشتن آنها است پس از این سو پی میبریم که کمد دیگر به هیچ عنوان به درد مصارف فروشگاهی نمی خورد. 

 

 

 

 

 

تغییر روش کاربرد رگال و قفسه

بهتر است بدانید که در ابتدا رگال برای چیدمان پوشاک در مغازه ها ساخته و طراحی شد و کم کم جای خود را در فروشگاه ها باز کرد و از ان برای اجناس دیگری استفاده شد : اجناس بسیاری مانند:

عینک های آفتابی

کارت پستال

کتاب

ابزار های مختلف و غیره ...

 

چگونه قفسه یا کمد لباس مرتبی داشته باشیم

 

برای تحقق این عمر ابتدا باید شکل ، اندازه ، و محل مناسبی برای کمد یا قفسه انتخاب شود زیرا

زیباترین و بهترین حالت، زمانی است که یک کمد کامل و بدون کم و کاست در جایی که برایش در نظر گرفته شده قرار بگیرد. کمد اگر بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک باشد، سبب می شود دکوراسیون داخلی و جلوه کلی اتاق آزار دهنده به نظر برسد.

بعد از خرید کمد یا قفسه قدم بعدی نحوه مرتب کردن داخل آن است.

با رعایت موارد و درست چیدن و نظم دادن به کمد یا قفسه ی خود می توانید به نحو احسن از به هم ریختگی و یا بی نظمی جلوگیری کرد و این امر خود به خود باعث آراسته تر شدن و زیبا شدن هر چه تمام تر اتاق و یا مغازه ی شما می شود و یکی از مهمترین دستاورد های این کار سهولت در جابجایی و یا پیدا کردن لباس و یا لباس های مورد نظر است.

 

یکی از مهمترین کارهایی که باید برای داشتن یک قفسه و یا حتی رگال خوب و مرتب انجام داد، تقسیم و یا ( بخش بندی و قفسه بندی ) است.

برای انجام این کار بهتر است که کمد و یا همان قفسه ی شما از چند بخش تشکیل شده باشد و یا به اصطلاح بخش ها و قفسه های متعددی داشته باشد زیرا به کمد و یا قفسه ای که تنها یک یا دو جا دارد نمی توان دسته بندی و تقسیم بندی خوبی را بر روی لباس ها انجام داد .

اگر قفسه ی شما کاربرد تجاری ( برای مغازه ) دارد باید برای هر مدل و هر نوع لباسی بخش خاصی را در نظر گرفته باشید تا هم خود شما برای معرفی جنس و نشان دادن آن به مشتری راحت تر باشید و راحت تر جنس مد نظر خود را پیدا کنید و هم مشتری می تواند با راحتی و دقت بیشتری اجناس شما را نگاه کرده و از میان انها انتخاب کند .

 

 

 

 

 

اما اگر قفسه ی شما مصرف خانگی ( برای اتاق خودتان ) دارد نیاز به داشتن بخش ها بسیار ندارید و فقط چند قفسه ی جداگانه برای:

لباس های تابستانی

زمستانی

شلوارها

کاپشن ها

 لباس های درون خانه

و لباس هایی که از همه بیشتر استفاده می کنید

و لباس هایی که از همه کمتر استفاده می کنید وجود داشته باشد کافی است.

اگر باز هم  قفسه ی شما این تعداد بخش را نداشت برای شروع میله ای برای آویزان کردن لباس ها خریداری کنید ، می توانید شلوار ها و پیرهن ها را در قسمت بالا آویزان کنید و  کت یا مانتوی خود را در وسط کمد بگذارید.به این صورت از یک فضا نهایت استفاده را برده اید و با یک نگاه از وضعیت لباس هایتان مطلع می شوید.

 

 

در پایان بهتر است بدانید که اگر قفسه یا کمد شما بخشی جداگانه و غیر قابل استفاده داشت بهتر است از ان برای کفش های خود استفاده کنید . تا کفشهایتان هم جایی مشخص برای خود داشته باشند و به دلیل برخورد با کفش های بقیه ی خانواده همیشه کثیف نباشد.

فقط بهتر است که بخشی را که به کفش هایتان اختصاص می دهید کاملا جدا از قسمت لباس های تان باشد تا لباس ها بو نگیرند.