فرش کناره

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

فرش کناره

فرش کناره با ابعاد 2 يا 2.25 در 1.5 متر تولید می شود. فرش کناره در نشيمن، آشپزخانه و اتاق خواب استفاده می شود و می تواند به دو صورت ماشینی و دست بافت باشد. قیمت فرش کناره بسته به جنس، اندازه، ماشینی یا دست بافت بودن متفاوت است. فرش کناره به صورت مستطیلی و طول آن چندین برابر عرض آن است. 

جنس فرش کناره

برای فرش کناره از الیاف های مختلفی استفاده می شود. زمان خرید باید به کاربرد و جنس فرش توجه کنید. اگر قصد دارید فرش کناره را برای راه پله خریداری کنید، بهتر است جنس فرش لغزنده و لیز نباشد تا زمان رفت و آمد مشکلی برای ساکنین خانه بوجود نیاید. اگر فرش کناره برای اتاق پذیرایی استفاده می شود، در این صورت نخ ابریشمی یا پشمی مناسب است. جنس آکریلیک و دیگر الیاف های مصنوعی را می توان برای نشیمن یا اتاق خواب استفاده کرد.

استفاده از فرش کناره

 فرش کناره ابعاد مشخصی ندارد و عرض آن متنوع است. از این فرش می توان در مقابل شومينه، اتاق خواب يا آشپزخانه استفاده کرد. در صورتی که فضا بزرگ و وسیع و بصورت مربع باشد، نمی توان از این فرش استفاده کرد. کناره برای مکان های باریک و مستطیل شکل مناسب است.
کناره به دو صورت فرش و گلیم بافته می شود و ابعاد آن اغلب 0.5 در 0.75 متر است که در برخی از خانه ها در مقابل سينک ظرفشويي، جلوي درب سرويس بهداشتي استفاده می شود. 

کناره به دو صورت فرش و گلیم بافته می شود

کناره و دکوراسيون منزل

فرش کنار به محيط گرما و جذابیت مي بخشند و استفاده از آن ها در زيباسازي و دکوراسيون منزل تاثیر زیادی دارد. با پهن کردن اين نوع فرش مي توان به فضاهاي خالي منزل جلوه اي خاص بخشيد، اما نباید هارموني رنگ فرش کناره با ديگر وسايل اطراف را نيز از لحاظ طرح و رنگ فراموش کرد. قيمت فرش کناره ماشيني يا دستبافت به فاکتورهایی از جمله نخ، طرح، رنگ و ... بستگي دارد.

خرید فرش کناره

اولین نکته ای که زمان خرید فرش کناره باید مد نظر داشته باشد، توجه به برند است. در برخی از برندهای مشهور تقلب می شود و اجناس تقلبی با نام های مشهور عرضه می شوند. بنابراین باید فرش کناره را از فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی خریداری کرد. 
اگر قصد خرید فرش کناره برای راه پله را دارید، باید از جنس های نازک انتخاب کنید که قالب پله ها را به خود بگیرد. برای جلوگیری از لغزنده شدن پله ها، بهتر است فرش کناره را با پیچ و مهره به راه پله متصل کنید.
فرش کناره می تواند با 440 شانه، 500 شانه، 700 شانه و یا 1000 شانه باشد. با توجه به کاربردی که فرش کناره دارد، شانه های آن مشخص می شود. برای پذیرایی می توان نوع گرانقیمت و 1000 شانه را خریداری کرد. توجه داشته باشید که در زمان خرید به پشت فرش کناره نگاه کنید و تعداد گره ها را برای مشخص شدن شانه آن بشمارید.

طرح و رنگ فرش کناره

فرش کناره هم شباهت زیادی به فرش های متوسط و بزرگ دارد و همان طرح و رنگی که برای فرش های بزرگ استفاده می شود، می تواند برای فرش کناره هم استفاده شود. اگر قصد دارید با فرش کناره فضای نشیمن یا پذیرایی را به طور کامل مفروش کنید، باید بین فرش کناره و فرش های دیگر منزل هماهنگی باشد. از آنجا که فرش کناره نسبت به فرش های متوسط و بزرگ تنوع رنگ و طرح کمتری دارند، توصیه می شود، ابتدا فرش کناره را خریداری و سپس فرش بزرگ یا متوسط را با آن هماهنگ کنید.